| Enake a întrebat:

Ce parere aveti,in zilele de azi,despre spiritism/paranormal? Dar despre o Tabla Ouija, credeti ca functioneaza cu adevarat? As dori cat mai multe detalii si cat mai multe raspunsuri, va multumesc

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Eu unul sunt de parere ca viitorul poate fi ghicit...nu cred ca poti sa contactezi lumea celor morti prin niste tablite amarate pe care le-ar putea cumpara orice copilas de pe cine stie ce site. Sunt facaturi ce au un rol comercial.
Da, dupa mine spiritele, demonii si fantomele exista dar nu au nimic cu tine...si nicidecum nu le poti contacta printr-o tabla ouija care pentru mine este doar o jucarie amarata ce raspunde oarecum random.
Hai s-o luam logic. Daca tu ai muri si te-ar contacta niste prostanaci...ai ramane frumos in linistea ta ca sa te odihnesti sau ai sta sa le raspunzi alora la cine stie ce intrebari absolut prostesti. Povestile cu tablele ouija sunt facute cu un scop comercial.Am mai vazut si eu pe unii sa nu cumva sa intrebi la tabla ouija daca "E cineva acolo" si intrebase respectivul si ceilalti aproape ca se______ pe ei de frica, ce naiba. Sunt doar falsuri. Daca ar exista magia in adevaratul sens al cuvantului atunci nu cred ca ar fi vanduta la kilogram oricaruia care vrea sa se joace cu ea. (parerea mea, sper ca intelegi)
Ce spunem noi aici este ca "Am reusit sa vorbim cu mortii" dar nu suntem in stare sa facem niste autostrazi...
Sunt falsuri, aceasta este concluzia mea.
Bafta!

-Blytz-

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aberatii. Nu poti contacta oamenii morti. Fantome nu exista, si numai sa ne răspundă noua la intrebari nu ar sta. Spiritismul e ca ghicitul viitorului. Sa o luam logic, se mai gaseste si cate o baba nebuna la coltul străzii sa ghiceasca viitorul intr-un glob. Singurul viitor pe care-l ghiceste e al ei.

| notefree a răspuns:

De curand o mai fost faza cu fantoma charlie charlie
Nu cred cele mai multe rahaturi sunt cunoscute din cauza filmelor cu spiritism si etc sau ca preoti sa-si vanda crucile la 200 de lei ca si asa romanul innebuneste cand este de mers la moaste
Fakaturi.
Sper ca te-am ajutat.

| Vladii a răspuns:

Sunt tampenii.