| Aisha08 a întrebat:

Ce părere aveți sau ce știți despre pastilele de slăbit? Sunt bune sau dăunează. ceva?
Tind să menționez că am 1.58 înălțimea și greutate 75 ( cred, atât aveam ultima dată dar am impresia că acum e puțin mai mult) da știu, sunt plinuță.dar nu stiu ce mai fac ca să slăbesc. Am ținut și cure de slăbit cât am putut am facut și exerciții ( tot cât am putut, nu ne prea înțelegem) dar faza e ca nu prea mănânc, mănânc o dată pe zi mai bine să zic așa și în rest mai ciugul cateceva în restul zilei și parcă mai mult iau în greutate decât invers și nu am nici o problemă de sănătate pentru ca mi-am făcut analizele acum de curând. Ma-ti ajuta mult chiar și dacă nu stiti, un sfat e bine primit. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RosuEleonor a răspuns:

Depinde ce pastile de slăbit iei și de unde le iei. Un alt factor care influențează rezultatul arzătoarelor de grăsimi este și organismul tău și de asta sfatul nutriționistului e bine venit. E posibil ca un supliment sa facă minuni la o persoană și ție să îți fie ineficient.

Cât despre reacții adverse depinde dacă ai alergie la vreun extract din compoziția capsulelor sau dacă acele capsule sunt fake, luate după ureche, e posibil să o dai în probleme mai serioase chiar internări. Contează foarte mult de unde cumperi.

Încearcă să cauți un producător serios care are o gamă variată de suplimente și care este alături de tine în achiziția acestor suplimente, pentru că te poate ajuta să îl alegi pe cel care îți va fi eficient. Un producător serios o să îți ofere banii înapoi dacă se întâmplă să nu funcționeze acele pastile în cazul tău sau să îți dea gratuit alt produs. Dar trebuie să știi că și dacă iei cel mai eficient produs de slăbit de pe piață o să ai parte de efectul yoyo, asta dacă nu îți schimbi stilul de viață.

Încearcă să fii atentă la ce mănânci, renunță la fast food, produse de patiserie, sucuri gen cola și fanta. De asemenea programul de somn este foarte important, maxim ora 11 seara ești în pat dormi. Un program de înviorare dimineața iar ți-ar prinde bine, măcar 10-15 minute. Am văzut că nu prea te înțelegi bine cu sportul iar în situația asta ai putea să folosești un arzător de grăsimi folosit la sălile de fitness precum Hiprolean. Chiar dacă nu îți place sportul, suplimentul astă o să te ridice din pat fiind un puternic energizant.

Dacă nu ai timp de fitness sau de alergat poți încerca Carb Blocker, Proactol sau Meratol. Sunt suplimente dietetice care blochează asimilarea carbohidraților și a grăsimilor din mâncare iar în același timp va transforma grăsimile deja depuse în calorii de consum și îți va oprii senzația de foame.

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca pastilele de slabit ar functiona nu ar mai exista oameni grasi.

nu conteaza cat mananci conteaza ce mananci.

daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez, carotfi sau cereale.
spor.

| BIBI2308 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci sport si sa mananci sanatos...