| elenacata a întrebat:

Ce parfum (de dama)va place? un parfum care persista, e dulceag(sau oricum dar sa persiste) si sa fie si acceptabil la pret (pana in 150roni ). va multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Cred ca ai vrut sa spui apa de toaleta.sau apa de parfum.ca sa fie pana in 150 ron. Te asigur ca nu ai sa gasesti parfum ( dar parfum nu apa ) la acest pret.Christian Lacroix-Rogue e foarte fain...sau Nina Ricci-Love in Paris. Dar vorba lui kittyalexandra mai bine te duci la un magazin.happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mergi cel mai bine la un magazin cu parfumuri si spune-i domnisoarei care vinde ca vrei un parfum cu un anumit miros pana in 150 lei... Iti va alege parfumurile care corespund mirosului pe care il cauti, le poti testa si il poti alege pe cel care iti place mai mult. Te sfatuiesc sa le pui pe hartiile care ti le da pentru testat si apoi cel/cele care iti plac cel mai mult aplica-le pe piele. Si intoarce-te a doua zi si cumpara-l daca iti place. Afli cu ocazia asta si cat rezista (aici depinde mult de ph-ul pielii) si in ce fel isi modifica mirosul.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca parfumul de la Avon-simple(36 ron)sau Bvulgari dar tester (100 ron).

| Swabia a răspuns:

Crystal Aura de la Avon!

| gyanina a răspuns:

Eu folosesc ''Pasion'' e intr-o sticlita rosie spre bordo are cam 150 ml si costa cam 60de roni cam asa depinde de unde iei... eu mi-am luat de la Avontongue: ii f bun parfumu pana si a doua zi se mai simte:X:Xkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iasomie. un parfum elegant, fin si ieftin.al meu. tu poate gasesti mai scump si mai persistent.cred ca la o fata un parfum bun de iasomie este innebunitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Caldion
2. Sentimental -cel mai frumos parfum (la miros ma refer)
Nu cred ca ajunge mai mult de 100 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu vezi si u o brosura avon eu iti recomand perciv sau pasion dance ori un today tommorow nu sunt foarte scumpe primele doua sunt pana in 100 de lei dat today poate fi si mai scump in jur de 130 de lei