| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face daca sufar de depresie? Stau zilnic in casa, nu am nici un prieten, la scoala stau izolat de toata lumea si multi ma cred oaia neagra a clasei. Am 18 ani si nu am avut niciodata o iubita sad Nu stiu daca arat bine sau rau dar cert este ca nu am succes la fete din cauza comportamentului meu in mare parte cat si al aspectului fizic. Sunt un tip ciudat, stangaci in sensul ca nici un lucru nu imi iese bine, multi ma cred prost pentru ca nu vin cu niste idei, nu vorbesc mai deloc, dar de fapt ideile sunt in capul meu doar ca mi-e rusine sa le reproduc de teama de a nu rade de mine. Multi cred ca as avea o problema mintala, ma simt oribil si anormal fata de ceilalti oameni sad Ce pot face ca sa imi revin?

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Tu iti vezi doar defectele, sunt sigura ca ai si parti pozitive. Inceteaza sa spui ca suferi de depresie, nu vred ca situatia e atat de grava pe cat o faci tu. Stai linistit ca mai sunt oameni care nu au prieteni si stau toata ziua in casa. Incearca sa iti faci un hobby si ai sa vezi ca ziua trece mai repede.
Nu trebuie sa fii cum spun altiihappy