| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa scap de singuratate! de fiecare data cand ajung acasa, seara, imi pun castile in urechi si plang ascultand muzica! nu mai suport starea asta! ce as putea sa fac? funda...

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Omul este o fiinta sociala si din acest motiv nu agreaza singuratatea. Incearca sa-ti faci cat mai multi prieteni atat in viata reala cu care sa iti petreci timpul in cursul zilei, cat si prieteni virtuali in compania carora sa-ti "omori" serile si noptile intr-un mod cat mai placut. Procedand astfel vei fi mereu ocupata, in criza de timp si chiar s-ar putea sa ajungi in extrema opusa incat sa "te plangi" ca ziua este prea scurta. Incearca deoarece nu este deloc greu, trebuie doar sa vrei. Nimic mai mult. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| StevenMetalhead a răspuns:

Salut Cristinawinking.
1. Nu te dispera, ai nevoie de o muzica vesela. Intuez ca ceea ce asculti poate te face trista, verifica-ti playlist-ul si alege o muzica de la care te simti mai bine.
2. Cineva poate spune ca castile ne inchid pe noi insine, insa eu tot ascult muzica in casti si nu ma simt singur, de aici ajungem la alta idee.
3. Cauta persoane cu care te simti bine si propune-le sa iesiti seara la o plimbare, gaseste totodata pe internet pe cineva cu care sa discuti pe teme comune.

Draga Cristina, nu este greuwinking, ai nevoie doar de o viziune noua asupra lumii si un anturaj pozitiv de oameni. Vreau sa-ti urez succese si sa fii cat mai fericita happy.

| SARKAN a răspuns:

"Fata draga nu fi trista findca e pacat". Draga mea trebuie sa incerci mereu sa vezi partea plina a paharului nu pe cea goala.incearca sa iti cauti o activitate, incearca sa fii mai deschisa fata de cei din jurul tau.Depresia nu este ceva nou pentru sec XXI iar marea majoritate a tineretului din zilele noastra care o oarecare forma de depresie.incearca sa vb cu cineva, poti incerca sa vb cu un psiholog te va ajuta f mult pentru ca te va invata cum sa percepi lucrurile si cum sa trateti situatiile care le ve intalni.Cauta sa sa ai prieteni nu multi dar buni de incredere, cautati jumatatea o persoana care stii ca este numai pentru sufletul tau te va ajuta.Dar cel mai important trebuie tu singura sa te automotivezi sa iti repeti mereu ca esti o castigatoare, ca poti mereu invinge, ca de fiecare data cand "cazi" te poti "ridica" si merge cu capul sus mai departe. Sper sa iti ajute gandurile mele.Genau vom Herz für dich

| Andreyna4 a răspuns:

Hey! Sfatul meu e sa iti faci prieteni, sa mai ai cu cine iesi, cu cine vorbi. fii happy, gandeste pozitiv si nu in cele din urma, gandeste-te ca e o stare trecatoare si ca vei realiza intr-un final ca fericirea a fost si este inca la tine, tu esti responsabila de asta happy nu uita, fii optimista, fa-ti prieteni noi, fa miscare si mananca ciocolata laughing