| Yuuuki a întrebat:

Ce preferati Converse sau Vans?

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Vans inca nu am incercat,deci nu pot sa ma pronunt.
Converse este o firma cunoscuta de toata lumea,preturile sunt ok, dar calitatea, nu este satisfacatoare.
Mi-am luat anul acesta de la magazinul de reprezentanta din Austria, o pereche de conversi rosii, erau in jur de 55e.Am avut mare grija de ei,i-am ferit de zgarieturi si alte pericole,care duc la crearea inconvenientelor,dar nu poti sa ii menti noi,totdeauna. Odata mi-a sarit o picatura mica de noroi pe cerculetul acela,am incercat sa o curat,folosind un servetel umed,dar supriza,scrisul se manjise.
Culoarea lor numai este aceeasi,la inceput erau un rosu aprins,acum un rosu decolorat,mentionez ca nu i-am spalat niciodata,pentru a nu se duce culoare si nu prezentau urme de mizerie/praf/noroi.
De calitatea talpii nu ma plang, este foarte masiva si rezistenta, dar in rest, calitatea este zero, avand exemplare originale.Valoarea unor perechi originale- purtate, scade exagerat de tare, cam pe la 30-90lei.
Nu ma plang de ei si nu imi pare rau ca i-am cumparat,m-au tinut aproximativ cinci luni,nu am vrut sa cumpar exemplare second sau contra-facute, mai bine dau mai multi bani, dar stiu ca sunt ai mei, dar pretul mi se pare destul de ridicat, in comparatie cu calitatea.

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Converse.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Converse big grin

| JustMe69 a răspuns:

Aleg Vans. Converse este o firma cunoscuta, buna, dar Vans mi se par mai speciali. Nu vezi zilnic pe cineva purtant Vans.

| Xtadelo a răspuns:

Converse

| Indestructible a răspuns:

Converse. happy

| Kanyee a răspuns:

Vad ca toti au spus Converse, Converse. Sunt convins ca nu ati avut pana acum Vans. In Romania nu prea se gasesc si oricum sunt foarte scumpi pentru niste tenisi. Votez pentru Vans, sunt mai confortabili, au talpa mai moale, nu vezi in fiecare zi pe cineva sa poarte o pereche. sunt mai deosebiti. SWAGGG

| Morphinn a răspuns:

Converse :X