| anonim_4396 a întrebat:

Ce raspundeti atunci cand frizerul va intreaba :"Cum ati dori sa va tund?"

21 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Repede! Tipa susţine că îi place părul meu şi mă ţine aproape o oră, de se impacientează toţi ceilalţi care stau la rând. În rest, merg acolo de multă vreme şi ştie exact ce vreau.

| Emeraude a răspuns:

Paaaaaaai, pana pe la 7 ani, mama ma tundea "baieţeşte", acasa.Cand am ajuns la scoala si am vazut o groaza de fete cu parul' pana-n pamant, am innebunit de nervi si i-am spus mamei ca daca isi mai baga o singura data foarfeca in parul meu, ma mut la bunicirolling on the floor. Ma rog, daca a vazut mama ca imi doresc atat de mult sa-mi las parul lung, m-a lasat si ea pe mine in pace si a pus foarfeca la conservat.Si nu m-am mai tuns pana printr-a 9a sau a10a. Prima data cand m-am dus la frizer (era de fapt o frizerita), i-am spus sa-mi ia din lungime cam pana la nivelul umerilor.Ma rog, n-am fost prea multumita de rezultat, dar in comparatie cu coama ce-o aveam inainte era mai bine si am continuat sa ma tund la ea pana acum vreo 2-3 ani cand a fost mutata la o alta frizerie care era mult prea departe de casa mea. Mi-era frica sa ma tund la altcineva, mai ales stiindu-ma ce crize faceam daca nu-mi placea cum statea parul, da' am incercat la un coafeour, si cu ocazia asta mi-am schimbat si forma parului. I-am cerut fetei de acolo sa ma tunda bob si mi-a placut. Dar eu vroiam unul mai rebel, asa ca intr-o zi am luat foarfeca in mana si am taiat pe unde am apucat si eu. Dintr-o parte mai mult, dintr-o parte mai putin, de ici un deget, de colo trei! Ma rog, la final mi-a placut ce-a iesit laughing. Pana si prietenii m-au intrebat la ce coafeza m-am tuns.= ))
Cert e ca de atunci ma tund singura...si tunsoarea pe care mi-am "fabricat-o" singura imi sade cel mai bine din cate am avut...
P. S.: Mentionez ca foarfeca mamei a fost scoasa de la conservare, iar acum tunde numai parul cainelui meu cand ii creste prea mult in fata si nu i-l mai pot nici prinde. So, a fost bine ca totusi a pastrat-o mama thinking

Succes la frizuri! Pa-pa!

| Pho3nix a răspuns:

Alandala.

| hândel a răspuns:

Eu n-am mai fost la frizer de multi, multi ani, ca una-i spuneam sa faca, si tot cum il ducea capul facea. Acum ma tund singur, cu masina.winking

| deejayra a răspuns:

Bros pierdut mai scurt

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Mai bine ii dai un pumn in cap! rolling on the floor

| miauu a răspuns:

Pai ii zic sa imi taie varfurile si sa ma fileze ca sa-mid e amai mult volum

| unavailiable93 a răspuns:

@rebela, filatu rareste, cum sa iti dea mai mult volum laughing e aiurea

| LORY a răspuns:

Gratishee hee

| DrViorel a răspuns:

Ii explic frumos si clar cum anume vreau sa ma tund, dar am auzit si raspunsuri de genu,, Nustiu, tundeti-ma cum credeti ca e bine". Mi se pare cam ciudat totusi, tu mergi sa te tunzi dar nu sti cum...

| theodoraafi a răspuns:

Drept si filatlaughing)

| ANoNim_7814 a răspuns:

" daca se poate cu foarfeca fac migrena de la aparat de tunslaughingrolling on the floor"

| mada. a răspuns:

0!

| alabala a răspuns:

Gratis :pe

| crizantema a răspuns:

Ultima data cand am fost sa ma tund, i-am explicat frizeritei mai bine de o ora ce vreau: un pic din lungime cam de 2 degete, si filat tot asa de 2 degete la varfuri. Ma asigura femeia ca a inteles... ma tunde si apoi durere! aratam ca o oaie tunsa cu o foarfeca ruginita, imi tremurau picioarele ca frunza-n vant, ma lua cu lesin.Si normal ca nu am vrut sa-i platesc si aproape ca m-a luat la bataie, cica n-am simt estetic, sau ceva de genu.De atunci ma tund singura.

| JesterRO a răspuns:

Cu grija, ca avem probleme apoi.
Si e frizerita.

| Me23 Tia a răspuns:

"ca un adevarat stilist"laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Pai...as vrea, nu stiu, chiar nici eu nu stiu cumsad, asa sa`mi stea bine, sa nu`mi luati prea mult din el... dar nici prea putin."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu-s carunt. mai mult alb. ii spun asa; nene ia-l pe ala alb si pe ala negru lasa-l.de multe ori imi zice; stai sa-mi pun manusile de box. e un banc de-al nostru, despre culmea rabdarii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In asa fel incat sa imi stea bine si sa nu va injur dupalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca n-am eu idei, ii spun lui sa vina cu una.