| rainbowsforkate a întrebat:

Ce rechizite trebuie sa cumpar pentru clasa a 9a? Adica e ceva nou fata de generala? Ce caiete folosim(mici/studentesti)? Se mai foloseste stiloul?
Multumesc anticipat!:*

3 răspunsuri:
| mihaelabr a răspuns:

Pai eu mi-am luat majoritatea caietelor studentesti, dar pentru materii gen logica, religie, muzica, am luat caiete mici
eu nu mai scriu cu stiloul de 1 an sau 2 : pentru inceputul de liceu imi iau aprox 5 pixuri fara gel, sa scrie cu albastru si sa scrie gros ( doar astea imi plac) unul cu rosu, 2 creioane si inca cateva lucruri gen radiere, ascutitoare, linii etc
pentru desen mi-am luat un bloc mare la 7 lei cu foi groase iar acuarele astept sa vad daca are profesorul preferinte; geanta desigur si cam atat :noroc!

| psyour a răspuns:

Eu cred ca poti sa scrii si cu stilou si cu pix... dar totusi sa scrii cu stiloul in clasa a 9a...la ce profil esti?

| rainbowsforkate explică:

Filo engleza