| Simonaxstyle1 a întrebat:

Ce reprezinta Dumnezeu in viata voastra? Credeti? Cum va ajuta? explicati`mi si mie. Pentru ca sunt sceptica. Foartee!

Răspuns Câştigător
| Anakatsu a răspuns:

Pana acum nu mi s-a intamplat nici un miracol. nu am citit biblia ma duc decat o data pe an la biserica si nu prea tin cont de regulile biblice

ca aia ca daca faci sex oral e un pacat? (am auzit-o de la o presoana religioasa) that's bullshit

si sunt ff multe lucruri care miros a **** din asazisele "pacate"

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Raspunsurile astea in bataie de joc nu releva nici macar un minim de prostie.Sunt deci sub nivelul de prostie.Atunci cand nu ai citit nici lucrari religioase, nici istoria religiei, nici teoria evolutiei specilor, nici teoria originii Universului a-ti da cu parerea e de prisos.Inainte de a judeca pe cineva asigura-te in primul rand ca ai argumentele necesare pentru a te convinge pe tine nu pe altii.Indiferent ca tu crezi sau nu
Religia da, e pentru reclama
Dar credinta unui om in Dumnezeu e ceva personal, care nu se discuta pe site-uri. Ii admir si ii respect pe cei care ii cred, dar nu ii inteleg pe cei care incearca sa faca tot posibilul sa convinga ca asta e calea cea buna

| Vizitiul a răspuns:

Nu te astepta ca Dumnezeu sa-ti bage in traista. El apare prin suflet si creier, in fiecare clipa a vietii, important e sa-i deschizi. Ce reprezinta Dumnezeu in viata mea? Pai, este o sursa de sugestionare pozitiva in tot ceea ce fac.

Răspuns utilizator avertizat
| Nimeni a răspuns:

Ce reprezinta Dumnezeu in viata noastra?
Pai in primul rand, daca El n-ar exista, nici noi n-am fi pe pamant, nu crezi?
In al doilea rand, eu de fiecare data cand am o problema, ma pun in genunchi si citesc o rugaciune, ma rog la Dumnezeu si ma crezi ca se rezolva totul? [dar sa nu crezi ca daca citesti o singura rugaciune, gata se rezolva totul... poti citi dimineata un acatist, iar seara un paraclis.]
Eu una am primit ajutorul lui Dumnezeu si am simtit, cu toate ca mai gresesc uneori si uneori cand mi-e bine Il uit, de fiecare data cand ma intorc, El mereu ma ajuta.
Incearca si o sa vezi ca El exista. happy

| chupachups1234 a răspuns:

Pai cred, dar... ce sa zic, cred dar nu fac nimic in privinta asta. Merg la biserica doar de Paste sa iau lumina si mai stau 15 min si plec. De fapt in ultimii 2-3 ani nu m-am dus ca am fost la tara si bunicii nu au mers asa ca n-am mers nici noi.

Răspuns utilizator avertizat
| camiii_6937 a răspuns:

Incearca sa te rogi.batting eyelashes si poate vei avea parte de dnz. eu una n-am avutrolling on the floor asa ca poate tu o sa ai