| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? baiat care il plac foarte foarte mult si lui ii place de mine dar este cu o alta fata pe care spune ca nu o place si o data m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu am spus nu doar ca vreau sa stea cu fata care vrea pentru ca eu cred ca nu trebuie sa fiu cu el nu stiu ce sa fac... plzzz dau
funda

Răspuns Câştigător
| MâţaD a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti asculti inima. Daca baiatul te place si este reciproc si din partea ta, de ce nu?

insa mai este si prietena lui, care probabil va fi ranita.Aici ramane la latitudinea baiatului ce decizie va lua.

De ce crezi ca nu puteti fi impreuna!? Da-i o sansa.Bafta!winking

2 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna selena! nu ar trebui sa te ingrijorezi. daca lui ii place de tine si tie de el ar trebui sa fiti impreuna si sa aveti o relatie frumoasa.dar daca ii place asa mult de tine dc nu s-a despartit pana acum de acea fata? oricum.succes!

| Adina_7794 a răspuns:

Poarta o discutie cu el care sa porneasca de la lucruri marunte si apoi, introdu-o in discutie si pe prietena lui. Spune-i ceva de genul : "Auzi, ma intrebam, daca nu tii la ea, de ce continui relatia cu fata asta? Ea te iubeste.Nu te simti oarecum vinovat ca o minti?" Vezi ce iti zice si ii mai poti spune "Iti mai amintesti cand m-ai intrebat daca vreau sa fiu cu tine? Crezi ca ar fi fost corect fata de ea ca eu sa accept prietenia ta, desi inca erati impreuna? Stii, atunci m-am pus in locul ei si asta a fost lucrul ce m-a determinat sa-ti spun tot ce ti-am spus."