| Didyyyyyy a întrebat:

Ce sa fac cand parintii mei sunt la o nunta si ma plictisesc?

Sfaturi

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna!
Pai ce as face eu daca as fi in locul tau?
Deci... intai si intai as sta cu prietenii pe skype in timp ce jucam LOL (un joc online), as avea volumul dat la maxim (nu va speriati, nu stau la bloc deci nu as omora vecinii)
Dupa cred ca as face maraton de anime-uri (ma uit tot cu un coleg si vorbim pe skype in acelasi timp-este mai fain sa te uiti cu cineva in acelasi timp chiar daca din localitati diferite)
Dupa cred ca mi-as face popcorn (muult popcorn) si m-as uita la niste filme.
Habar n-am... Asa as face eu.
Deci ce ai putea tu sa faci?
Sa chemi niste prieteni pe la tine (daca te lasa ai tai bineinteles) Sau chiar si 1 singur prieten (prietenul cel mai bun)
Ai putea sa te uiti la televizor/sa vezi un film bun/sa te uiti la anime-uri daca iti plac, poti sa te joci pe PC.
Tine minte, este mai distractiv atunci cand nu te joci de unul singur deci iti poti invita un prieten daca te lasa ai tai.
Daca te lasa atunci puteti sa jucati rummy, carti (idk...), puteti sa va machiati, sa vorbiti etc.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

-Blytz-

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Citeste o carte interesanta.

| William a răspuns:

Trebuia sa mergi cu ei.

| AlexAleex a răspuns:

Sa iesi pe afara cu prietenii.
Sa te joci pe PC.
Sa faci exercitii pentru scoala suplimentare.

| L1feDRAIN a răspuns:

Plictiseste-te sau uitate la un film ceva. vorbeste cu prietenii (Skype si ceva de genul) joaca-te la PC sau sta-i pe Net, dar daca ai alte atractii ne legate de net / TV, fa-le!

| Scarbo a răspuns:

Bautura cat incape laughing.

| noone33 a răspuns:

Pune muzica la maxim si topaie laughing