| anonim_4396 a întrebat:

Ce să fac să nu mai fiu aşa hidoasă? Am 18 ani şi nu am avut niciun iubit până acum pentru că sunt extrem de urâtă. Stau şi mă gandesc că o sa mor singură şi virgină...chiar nu îmi doresc asta.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant indivizi care se multumesc cu urate care arata cat de cat bine si traiesc cu ele mult timp. Personal cazul meu arat bine dar nu mai am sperante nici incredere in femei fie ca e frumoasa sau urata cu forme, vezi ca in viata atragi ceea ce gandesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine spune că ești nu știu cum cum?
Să știi că și cele mai puțin dotate ca și tine, au succes, familie, copii. Să faci tu curte la băieți. Să îi sâcâi bâzăi, provoci. Arată că poți avea grijă de un bărbat, de un copil.

| Andreeush a răspuns:

Eu nu cred că ești urâtă.
Fiecare are ceva special cu care să iasă în evidență.
Fii mai optimistă, o să vezi că lucrurile se vor schimba dacă tu faci o schimbare în viața ta.

| Donsavas a răspuns:

De ce esti hidoasă? Nu cred ca esti vreo nespalata.
Îngrijește te mai mult si concentrează te pe calitățile tale, nu pe defecte! Fa sport, mana ca sănătos! Iti va creste încrederea în tine. Studiază! Te vei dezvolta intelectual. Invata sa socializezi mai mult si iubeste te întâi Tu!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Poate pentru unii esti urâta, poate pentru alții nu! daca vrei sa atragi atenția poarta haine mulate și fa-ti o alta coafura! ma rog, nu e cazul sa te ia disperarea, cu atititudinea asta nu realizezi multe.

Răspuns utilizator avertizat
| RainbowD a răspuns:

Salut! Din ce spui, imi dau seama ca ai stima de sine foarte scazuta. Hai sa-ti spun ceva. Asa eram si eu undeva prin jurul varstei de 16-19 de ani. Cam aceeasi gandire o aveam si eu. Eu zic sa-ti scoti in evidenta calitatile tale. Sigur ai multe, de care poate nu sti. happy Pana la urma, dupa mine nimeni nu ii urat, toti suntem frumosi in felul nostru. Ca s-a intamplat sa nu ai prieten pana la 18 ani? Eu nu vad o problema in asta, nu a fost sa fie pana acum. Dar sigur pe vitor o sa ai. happy Toate vor veni la timpul lor.

| Horus35 a răspuns:

Ai doar 18 ani și vorbești de parcă ai avea 60. Nici nu se pune problema să rămâi singură toată viața mai ales dacă teama asta pleacă de la faptul că nu ai avut niciun "iubit" până acum. Relațiile între adolescenți sunt doar închipuiri și nici nu se apropie de ceea ce înseamnă cu adevărat iubirea, de ceea ce cauți tu.
Frumusețea stă în ochii privitorului și indiferent ce văd ochii tăi, vei întâlni pe cineva care te va vedea perfectă. Dacă singurul motiv pentru care te gândești că "vei muri singură" este deoarece te consideri urâtă, dai dovadă de multă superficialitate. Iubirea este profundă și nu se bazează doar pe ceea ce poți vedea așa că nu are rost să-ți pui astfel de întrebări.
Caută și nu te opri până nu găsești persoana ideală, persoana pentru care ai fost făcută, cea pe care o vei considera perfectă din toate punctele de vedere.

| hmlye a răspuns:

Daca asta-i scopul tau in viata inseamna ca ai uitat sensul vietii. Problemele nu se rezolva cazand in deznadejde, trebuie sa incepi sa infloresti in armonie, nu intr-o teama continua. Mai sunt si barbati ce apreciaza si alte calitati la o femeie, nu doar fizicul, intr-adevar sunt cam rari in randul tinerilor. Cel mai ok pentru tine e sa astepti persoana potrivita, care te va invata sa iubesti si va contribui intr-o masura mai mare sau mai mica la schimbarea ta. Incearca sa-ti lucrezi mentalitatea si sa inveti sa te apreciezi mai mult, atunci oamenii te vor aprecia. Grijile sunt inutile in cazul tau, nu constientizezi cat de mult dauneaza psihicului tau grijile astea excesive. Incearca sa te bucuri mai mult de viata si sa zambesti, toti oamenii sunt frumosi dar putini au sufletu la fel de frumos.