| AtateaConditii a întrebat:

Ce se intampla daca raman neincheiata la o materie?
SI cine imi face media? Note:3, 3,6,6 si 5 in teză. Profesoara a zis ca am incheiat cu 5?

2 răspunsuri:
| J3nnif3r a răspuns:

(((3+3+6+6)/4)*3+5)/4= 4,62 adica 5(cinci)
la o materie teza este 25% din medie
media la o materie cu teza este media notelor din oral(toate incafara de teza adica notele adunate si impartite la numarul lor) ori(inmultitcu) 3 +(plus) nota din teza totul impartit la 4
si raspunsul este da ti-a incheiat 5
daca ramai cu media neincheiata vi la vara o data cu corigentii

| sgeo23 a răspuns:

Da,4.65 mai exact.Sa ghicesc:hm....Mate? Daca ramai cu situatia neincheiata trebuie sa mergi la scoala cand se dau corigentele pentru a da si tu un test de completare a notelor.