| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnificatie are expresia cunoscuta de Halloween "Trick or treat?". E urgent, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Inseamna :ne dati sau nu ne dati.trick este "pacaleala" si treat inseamna "tratat" sau ceva stabilit.deci ar fi un fel de pacaleala sau intelegere. dar in romana inseamna ne dati sau nu ne dati.

5 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Ne dati ori nu ne dati

| RoxAnana a răspuns:

Trick or treat smell my feet give me something good to eatlaughing)
(ne dai ori nu ne dati... miroase-mi picioarele. da-mi ceva bun de mancatlaughing)

| BLUEishot a răspuns:

Ne dati ori nu ne dati asta inseamna sper ca te-am ajutat :*

| Cloud a răspuns:

Ne dati sau va facem o gluma?

| donsoara a răspuns:

Ne dati ori nu ne dati?