| Eckooo a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa ma transfer la un liceu la altu? Mentionez transferul este de la real la real si pe profil stiinte ale naturii pe stiinte ale naturii. (mai multe raspunsuri va rog)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci cu unul dintre parinti la directorul scolii in care inveti si ii ceri transferul. Daca ti-l da, te duci la directorul liceului in care vrei sa te transferi pentru a-l aproba.
Pentru ca te vei tranfera la acelasi profil, nu cred ca e nevoie sa dai vreo "diferenta".
Bafta!

| Eckooo explică (pentru anonim_4396):

Pai si cum ma duc asa direct xD? Nu conteaza media? Mi-e mi-a zis un baiat ca nu prea conteaza media. Acum nu stiu.

| Eckooo explică (pentru anonim_4396):

Pai cum ma duc asa direct? xD. Nu conteaza media? Eu am inteles de la un prieten ca nu prea conteaza ca e aceeasi chestie doar ca difera liceul e ca si cum ai manca acelasi fel de mancare doar ca difera pretul la restaurante.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eckooo):

Pai iti va spune directorul liceului respectiv care este media si daca mai sunt locuri disponibile. Sau te poti tu interesa care a fost cea mai mica medie cu care s-a intrat la acel profil. Insa, directorul te va lamuri mai bine.

| Mexx99 a răspuns:

Buna.
Nu cred ca te poti transfera acum.
Poti numai dupa terminarea semestrului 1.