| LoOvE a întrebat:

Ce trebuie sa repet daca vreau sa ma duc la olimpiada de romana faza locala clasa 7?

Răspuns Câştigător
| AandreaA a răspuns:

Ai nevoie sa stii fonetica, vocabular, verbul si la literatura trebuie sa stii sa faci compuneri si comentarii. Gasesti pe net subiecte care au fost date in alti ani. Incarca sa faci de acolo. Si sper sa te descurci. Multa bafta!

5 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Alfabetu

| denisacosmina98 a răspuns:

Eu zic să repeţi tot deoarece nu ştii ce îţi poate da pe nepregătite şi vei spune ce bine era dacă repetai şi aia. Crede-mă, eu am păţit aşa.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"nu sunt o tocilara, nu sunt o tocilara, nu sunt o..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argumentarea genului liric, raportul realitate fictiune si expresii cu sinonime-vocabular

| biank17 a răspuns:

Toata materia de pana acum.succes!