| Eva9610 a întrebat:

Ce trebuie sa stiu la franceza ca sa-mi fie mai usor in clasa a 9a? O sa dau teza la franceza si as vrea sa stiu de pe acum pe ce se pune accent. Multumesc.

2 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Pai verbe.gramatica sa o intelegi.ca asa de tradus nu e cine stie ce greu.mai greu e cu verbele.sa stii sa le conjugi

| lavynika a răspuns:

Pi in clasa a9a ar trebui sa stii sa citesti perfect si sa cunosti cuvintele de baza.La gramatica conteaza foarte mult sa stii timpurile si sa conjugi verbele.SI pe pronume se pune accent la limba franceza. pup:*