| heos a întrebat:

Ce unguent imi puteti recomanda pentru ca sa scap de cicatrice

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite cateva metode:
- injecțiile cu toxina botulinică
- dermabraziunea, care îndepărtează stratul superficial al pielii
- terapiile cu laser
- intervenția chirurgicală pentru reașezarea corectă a straturilor pielii
- ca unguent: Vitamina E sau Aloe Vera, dar acestea nu fac ca cicatricea sa dispara complet au doar proprietati calmante, inflamatori si reduce roseata cicaticei.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

1 răspuns:
| ChristinaGM a răspuns:

Am citit undeva ca untul de shea te poate ajuta sa scapi de cicatrice.
P.S. Sa stii ca nu o sa scapi niciodata complet de o cicatrice, tot o sa ramana un semn.