| afrodita3333 a întrebat:

Ce ziceti are rost sa fac scoala de soferi la vara atata timp cat nu o sa-mi iau masina?

2 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,bineinteles,niciodata nu este prea tarziu sa dai de permishappy. Daca te gandesti mai bine, este mai convenabil sa dai de permis inainte sa ai o masina.Astfel,pana iti vei cumpara una,vei avea deja experienta,vei fi condus cateva masini inainte si vei putea fi mult mai sigura ca o vei pastra intr-o stare buna decat ai fi fost daca,imediat dupa ce luai permisul iti conduceai propria masinahappy. Totusi, trebuie sa ai cat de cat putina experienta, dupa ce iei permisul spune-le prietenilor tai daca vor sa te lase si pe tine sa le conduci masina, bineinteles, insotita de catre ei.Cand vei avea masina ta, deja vei stii cum sta treabawinking.Vei fi mult mai sigura pe tine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu? sunt si locuri de munca la care permisul de conducere este obligatoriu