| ColorfulRainbow a întrebat:

Ceau.
Dati-mi va rog niste sfaturi cum sa nu mai fiu asa rusinoasa... mereu ma gandesc cum arat, ca persoana care e langa mine ma judeca si ma inrosesc. m`am saturat straight face vreau sa fiu mai increzatoare in mine... va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Daca simti ca cei din jurul tau te judeca gandeste-te la faptul ca si ei au multe defecte si niciunul dintre ei nu e perfect. Problema este ca in realitate nimeni nu te judeca. Adica tu de cate ori pe zi te gandesti la cum arata colegul de banca sau oricine altcineva? Stii, nici ei nu se gandesc la aspectul celorlati prea mult deci nu ai de ce sa-ti faci griji. Si eu mai demult eram timida dar cu timpul mi-am dat seama ca nu am de ce. Asa ar trebui sa faci si tu. Nu-ti mai irosi timpul gandindu-te la parerea celorlati si incearca sa-ti faci tu o parere buna despre tine. Curaj!