| Krixxus a întrebat:

Ceau.
Sta cineva in chirie?
Cam ce costuri implica?
In afara de chirie in sine...gen..utilitati, mancare ( doar eu )etc.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Chiria difera de la o zona la alta +locatia...
Am o verisoara care a inchiriat apartament cu 2 camere + tot confortul si da 200 euro pe luna chiria+utilitatile iarna...
Ajunge cam la 400 euro pe luna in afara de mancare...
Tu esti singur, poti inchiria o garsoniera...
Daca te limitezi, te incadrezi usor in 300 de euro.
Sepinde de oras.
O zi buna happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Costurile totale ale inchirierii unui spatiu, in cazul unui confort similar; depind in primul de localitate si de amplasarea locatiei respective. big grin

| Kuroo a răspuns:

Depinde cat e chiria. Un apartament simplu cu 2 camere e vreo 200 de euro, daca vrei lux, de la 400 la 1000+
Poti cauta pe net apartamente si vezi acolo cat costa chiria.
Utilitatile implica si ele costuri, iar daca stai la un etaj mai mare, se pune si liftul la plata.