| Zennooonn a întrebat:

Cei care ați suferit de acnee, ați scăpat sau ați observat ameliorări după începerea vieții sexuale?

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Nu are nici o legatura cu sexul, este o problema deramotologica, si se trateaza.

| NAT0 a răspuns:

Asta-i întrebare d-aia capcană. Am să-ți răspund în felul următor. Nu apar modificări după primul contact sexual iar în cazul tău, nu, nu o să scapi de acnee fără un dermatolog și un tratament.

| AdelaElena88 a răspuns:

Nu am auzit niciodată de asa ceva.Acneea se tratează de către un dermatolog; Sa nu dai tu cu toate porcăriile pe care auzi ca le folosește vecina sau mai știu eu ce. Mergi la doctor, problema cu acneea e ca se vindeca destul de greu( mai ales dacă este acnee vulgara sau comedoniana) Trebuie sa ai răbdare, încredere ca te vei face bine sa sa nu lași ca asta sa îți afecteze stima de sine; poți apela la machiaj dar dar documentează te și cere cosmetice special pentru tipul tău de piele și acnee.Multa sănătate!