| zapotech a întrebat:

Cel mai ciudat vis pe care l-ai avut? Incep eu.Am fost la o matusa acasa.Ea avea grija de o baba de 80 ani.Am venit impreuna cu parintii mei.Toate bune si frumoase...neam dus la culcare.Deci,parca visam cu ochii deschisi,eram fix pe pat,pe o parte,si am vazut o fantoma care venea spre mine,langa picioare,eram inlemnit,nu puteam sa tip,nu puteam sa ma misc, nimic. Apoi, ma "trezisem din vis", intr-un alt vis.Vis in vis daca intelegeti happy. Apoi,tot parca eram cu ochii deschisi in vis,stateau parintii mei langa mine,iar in spatele lor iar am vazut fantoma ca vine spre mine,ma apasa tare in pat, nu puteam sa tip, sa respir.Si in sfarsit,m-am trezit, SI ERAM INLEMNIT, ma apasa ceva pe pat TARE! Astept si alte intamplari happy

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Eram mic, la vreo 5 ani, asta era in vis, in realitate aveam vreo 12 cand visasem asta, si ma plimbam prin curtea bunicilor seara. Erau si parintii mei, si nasii, aproape toata familia la mamaie in casa.
Eu ma plimbam, si am vazut pe cer un desen superb, ceva gen "carul cu boi", doar ca in loc de boi erau cai, in flacari, wtf...
M-am dus sa-l chem si pe tata, si el mi-a zis ca vine in 5 min. Eu m-am dus sa ma mai uit, dar disparuse. Cand am vrut sa ma intorc in casa, pe la jumatea curtii, m-am oprit, nu mai batea vantu, nu se mai auzea nimic, si dintr-o data am cazut la pamant.
Apoi ceva a inceput sa ma traga spre poarta, si cand m-am uitat in spate am vazut o groapa mare, imi era din ce in ce mai cald, si auzeam un ras "malefic".
Nu puteam sa tip, nici sa ma misc, nimic, dar a aparut mama, mi-am recapatat puterile, sunetul animalelor si pasarilor reaparuse, vantul batea, iar eu puteam din nou sa vb...
Am visat asta acum 5 ani, dar inca-l tin mintelaughing