| Ada_MTF_1996 a întrebat:

Ceva citate/ statusuri noi si frumoase, despre: iubire, dragoste, viata de cartier, iubirea dintre un vagabont si o vagaboanta, sau depre vaganonti/vagaboante?big grin. cel mai frumos raspuns are funda:*. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MrAlex a răspuns:

Dragostea mea pentru tine va dura pana cand un orb va reusi sa picteze zgomotul unei petale de trandafir cazuta pe o masa de cristal. TE IUBESC!

Într-o zi ma vei intreba: Ce este mai important pentru tine, eu sau cu viata ta? Iti voi spune: viaţa mea… Nu pleca de langa mine pentru ca TU esti viata mea!

Zile in sir m-am tot gandit ce cuvant ar fi mai potrivit sa-ti spun. Ca o dulce ameteala ma cuprinde atunci cand ma gandesc la tine. Si acum ma pierd. Nu vreau, nu pot sa mai gandesc. Pur si simplu te iubesc si alte cuvinte nu gasesc.

As vrea sa fiu o stea, sa stralucesc numai pentru tine, sa ma transform in ploaie, sa cad usor peste trupul tau fierbinte, apoi sa ma evapor, s-ajung din nou in cer, sa le zic ingerasilor cat de mult TE IUBESC!