| DeyutZZZa22 a întrebat:

Ceva tratamente facute acasa impotriva cosurilor cunoaste cineva?

Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Foloseste Clearasil. Gasesti si sapun si gel. Dupa fiecare spalare te dai cu gelul Clearasil

Bun si nu prea scump.

2 răspunsuri:
| AnnielaIoana a răspuns:

Iti poti face o masca cu argila.Pentru tenul acneic pudra de argila se amesteca cu apa plata. Efectele argilei asupra tenului acneic se datoreaza proprietatilor sale antitoxice, antiseptice, degresante si antialergice. Utilizarea argilei duce la eliminarea grasimilor din tesuturi. Dupa inlaturarea mastii, pielea ramane curata, fina si catifelata.Masca cu argila se aplica de 2-3 ori pe saptamana.