| iryna_4737 a întrebat:

Cine crede ca blondele sunt mai "proaste" decat brunetele? si daca da, dc? vreau un raspuns logicwinkingmersi

Răspuns Câştigător
| leny a răspuns:

Ce treaba are creierul cu culoarea parului? spuneti-mi atunci si mie care e cea mai "desteapta"culoare":-)

17 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Sa vad care zice ceva de blonde waiting

mira
| mira a răspuns:

Povestea cu blondele este o prejudecata relativ recenta intretinuta si de media.

| Eu4EverX a răspuns:

Poate ca are poate ca nu are dar cunosc doua tipe blonde care au fost intrebate cu cine se invecineaza Romania in sud si raspunsurile lor au fost: Ungaria si Ucraina

P. S. :nu este bancstraight face
deci...

| viatadecacatt a răspuns:

Asa e vorba"blondele sunt mai proaste decat brunetele".
Nu e adevarat, si blondele si brunetele sunt oameni, nu poti sa spui ca blondele au creierul mai mic, doar culoarea parului difera, nimic altceva.winking
A, daca unele blonde sunt proaste asta elaughing
Proasta poate sa fie si o bruneta

| Cryssy a răspuns:

Nu are nicio legatura culoarea parului cu mintea unei persoane.winking

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Eu nu cred nimic, cred ca oamenii nu se pot cataloga drept fiind prosti sau destepti dupa culoarea parului, dupa haine sau expresie a fetei. Nu stii niciodata ce fel de persoana se poate ascunde in fiecare dintre noi!

| night_crawler a răspuns:

Asta e o vorba din vechi stramosi cum, ca blondele sunt m, ai proastele decat brunetele... mi se pare ca sau facut si studii pe tema asta...si rezultatele au iesit in favoarea brunetelor... da asta e...n-am nimic impotriva cu o persoana blondawinking

| StaRmAgiC a răspuns:

Eu nu cred in din astea...fiecare e desteapta in felul ei.si nestiuatoare...eu nu fac diferenta...doar pentru ca baietii au considerat ca blonda e proasta din cauza faptului.ca le vad bune rau"vorba lor" si unele sunt foarte usuratice si naive. iar din acest motiv baietii le cred mai proaste...nu excludem si brunetele.satenele.roscatele etc...ca ar fi naive si usuratice... dar blondele unele cad mai repede in plasa.si sunt tzinta mai ujoara a baietzilor...

-Am facut eu o gafa cu profa de geografie acum o luna.care e tanara si blonda...majoritatea baietilor din clasa sunt in limba dupa ea...si s-a intamplat chiar in ora ei de geografie sa se vorbeasca despre permis... iar unii baietii erau contra.ca noi fetele stim sa conducem o masina.auzind ca eu cu una vrem sa dam de permis...si fara sa vreau. m-am intors la ei.si le-am spus ca sunt si blonde la volan"facand cu degetul la tamplalaughing"si sa nu le excludem...care conduc si nu mai sunt probleme...colegii au incremenit. iar profa a inghitit in sec.ca ea conduce. Oricum a fost un soc pentru. ealaughing... ora cealalta nu m-a iertat si mi-a dat 4...

| ILikeToKnow a răspuns:

Nu am nimic cu blondele dar Yssa intreaba ca de unde s-a ajuns la concluzia ca daca esti blonda esti proasta si cred ca tot din cauza blondelor s-a ajuns la aceasta concluzie.Nu zic ca blondele is mai proaste decat brunetele, dar cred ca blondele fac cate o "mica" demonstratie mai des decat brunetelehee hee

| Rose_2860 a răspuns:

Prosti sunt cei care cred asta! Nu e nici o legatura intre prostie si culoarea parului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spuneam si in trecut, culoarea parului nu determina nivelul de inteligentawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N`are nici o legatura una cu altaoh go on. Cine stie cum s`o fi ajuns la concluzia asta ca daca esti blonda esti proastalaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca blondele sunt mai proaste decat burenele deoarece blondele au pusa aceasta amprenta de 'perverse'. din cauza bancurilor a zicalelor a tipilor perversi blondele au fost etichetate astfel si au de suferit cel putin am o prietena care este prima pe clasa arata bine etc. dar e blonda si un tip care a venit in scoala de la brasov destept, dragut etc n o placea fiinda era blonda desi tipul este foarte destept. a avut mult de suferit mai ales ca el placea o fata bruneta. nu cred ca vopsitul este o solutie ci ar trebui sa demonstrezi ca o blonda n este cu nimic mai prejos decat o bruneta o satena sau o roscata. "gura lumii" n trebuie sa bagi la inima sa bagi la creier si apoi sa folosesti impotriva lor cand va fi cazul sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare om are inteligenta lui...winkingInteligenta unei persoane nu se vede in culoarea parului.sunt brunete sau roscate care sunt mult mai proaste decat blondelewinking...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit ca bolondele sunt fitoase si le intereseaza numai banii si de aia nu invata si se zice ca sunt mai proaste decat brunetela, eu nu cred big grin

| emilia46_9849 a răspuns:

Blondele naturale nu is proaste cii doar alea care se vopsesc...
nu toate dar majoritatea blondelor garaie de prostie.
iar daca vr sa stii de ce is mai "proaste"ptk sunt qrve.
dar nu toate.happy

| Cristinutza19 a răspuns:

E clar ca cei care cred asta ori nu cunosc blondele ori sunt prosti/proaste, eu sunt blonda si recunosc ca am momentele mele cand mai fac o gafa dar asta e,. nimeni nu e perfect si nu cred ca e nici o diferenta intre culoarea parului si celelalte, am colege brunete, satene care ma uimesc cu adevarat cateodata la cat sunt de proaste nici macar nu stiu sa scoata un cuvant din gura folositor insa stiu sa spune ca blondele sunt proaste, asta da inteligenta.in final concluzia mea este ca celelalte fete sunt invidioase pe blonde pentru ca sunt. blonde., iar mitul spune ca acum ff multi ani cand s-a nascut prima blonda a sucit mintile tuturor barbatilor iar de atunci brunelele au inventat ca blondele sunt proaste si etc., ...bineinteles ca sunt si brunete, blonde, satene, roscate proaste sau inteligente dar n-ar trebuie sa catalogam o pers dupa culoarea parului fiecare din noi avem ceva bun cu care sa ne facenm remarcate nu demonstrati a fii mai inteligente facandui pe altii prostii doar din cauza parului