| Nimeni_6547 a întrebat:

Cine e de acord cu legea prin care vacanta de iarna se face de 5 saptamani, iar cea de vara se micsoreaza? Ce putem face sa nu se aprobe?

7 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Nu sunt de acord. Da peste cap totul.Noi nu putem face mare branza, dar adultii da.Ar putea organiza petitii la nivel national pe care sa le trimitem la guvern, sau o greva a profesorilor ar ajuta

| Ana a răspuns:

Eu n-am auzit, asa e? sper sa nu fie asa

| OctinioSlatina a răspuns:

Stai linistita ca nu se aproba doar fiindca isi doreste domnu` Daniel Funeriu. Eu unul insa mi-as dori, ca asa nu as gasi aglomeratie in statiuniile muntoase, fiindca toti se ingramadesc sa mearga in respectivele 2 saptamani, asa daca erau 5, era mai ok ...Vara trece foarte repede, imi pierd zilele aiurea, in timp ce iarna cateva saptamani de vacanta in plus ne-ar prinde bine... *DACA SE APROBA, NOI NU AVEM CE FACE* asa cum nu am putut face nimic cu legea salarizarii.

| Andreutzzyk a răspuns:

Stai linistita nu s-a aprobaat!:*funda:X

| ŁοłłϊÞοÞ a răspuns:

Stiam ca este posibil sa fie prelungita... dar 5 saptamani? :O:O
Daca e adevarat ar fi mai bine asahee hee prefer sa merg la scoala vara decat iarna straight facestraight face
nu cred ca poti face nimic sa nu se aprobehee hee

| Cookieahjkekdn a răspuns:

Chiar am auizt si eu asta la stiri.sincer nu vreau
vreau vacanta de vara sa fie vacanta de vara sa fie toata vara a noastra nu cacatu asta de scoala.pentru ce sa o faca de 5 saptamani? cu ce ne ajutaoh go on?
nu stiu ce putem face.

| VooDau a răspuns:

Eu sunt de acord ca in vacanta de vara ma cam plictisesc si de tara si nu stau toata vacanta la mare.Si ce sa fac... Fara apa parinti nu ma lasa mereu la piscina sau la strand.Asa ca sunt de acord si oricum cu cateva saptamini sau fara tot acelasi lucru pentru mine. Da in vacanta de iarna ma joc cand vreau cu zapada si am acces nelimitat la calculator.Si eu sunt copil si nu stiu ce as putea sa fac. Oricum succes. Eu sunt de acord cu legea. Funda?