| zuzza a întrebat:

Cine e la liceul ion barbu din bucuresti? daca puteti vreau argumente pro sau contra. as vrea sa intru acolo si nu stiu daca e bun. si cele mai bune licee din bucuresti fara sava si lazarbig grin

Răspuns Câştigător
| tavy_7886 a răspuns:

E foarte bun liceul. eu iti recomand sa intri dar depinde si de ce medie ai

5 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

E un liceu foarte bun unde se face carte pe bune. Daca vii aici nu ai sa regretiwinking Se intra cu medie destul de mare, deci vei gasi elevi educati, civilizati si inteligenti. Profesorii vin la ore, predau cu interes si depun efort in "modelarea mintilor tinere".

Zic din proprie experientawinking

xoxo, mary

| yoo23 a răspuns:

Io sunt din Stefab Odobleja, e la 6 minute de barbu. eu zic ca e mai frumos liceul meu, a fost declarat cel mai modern liceu din estul europei, poti sa cauti niste detalii pe google.Ai cam tot ce vrei, iar profesorii sunt destul de bun.Nu iti pot spune ca e raiul aici, dar mi se pare cel mai tare liceu, atata timp cat te si integrezi bine.

| Miha_3835 a răspuns:

Buna si eu vreau sa intru la Ion Barbu si te pot asigura din surse sigure(surorile mele)ca este un liceu foarte foarte bun, si profesori sunt destul de severi iar copii invata destul de bine. Alte licee pe care ti le pot recomanda sunt Iulia Hasdeu, Spiru Haret, Madgearu, Xenopol, Eminescu, Creanga.
Sper ca ti-a fost de ajutor chiar daca este foarte tarziu.

| iuli_4866 a răspuns:

Esti la liceul ion barbu? imi dai si mie id tau ca sa vb pe mess pentru a-mi da mai multe detalii despre el! fiindca m-am inscris la acest liceu! multumesc

| ania1234 a răspuns:

Eu sunt eleva in barbu si nu iti recomand sa ramai la liceu. in ultimii ani au venit numai pitipoance, putini sun profesorii care predau bine si sunt interesati de elevi, multi chiulesc, fumeaza dupa coltul scolii, nu se invata nimic asa ca nu itit recomand sa vii in barbu. eu de abia stept sa plec. mult succes in alegera pe care o sa o faci!