| carlutza1001 a întrebat:

Cine imi cunoaste povestea, cred ca stie cine este iubitul meu la ora actualahappy. Astazi m-a sunat si zice:
-Buna, ce faci?
-Bine, stau. Ma plictisesc.
-Esti acasa?, ma intreaba el.
-Da. De ce?
-Coboara pana jos, am o surpriza pentru tine.
A inchis telefonul, mi-am luat niste pantaloni scurti pe mine si am coborat plictisita, fara prea mult chef de viata. Trebuie sa mentionez ca abia ma trezisem si nu vreti sa stiti cum aratamlaughing. Prima mea reactie cand am iesit afara a fost sa injur din cauza caldurii coplesitoare, dupa care am facut ochii mari, am deschis gura si am ramas statuie in fata usii blocului. Era el si imi zambea atat de calduros incat abia m-am abtinut sa nu-i sar in brate. S-a apropiat de mine incet, ca si cum eram doar o holograma si urma sa dispar, si mi-a dat una dintre imbratisarile sale specifice care te lasa fara aer.
Timp de cateva minute am stat imbratisati si niciunul dintre noi nu a spus absolut nimic, cuvintele nu-si aveau rostul. Apoi m-am dezlipit de el ca sa-l vad mai bine si am simtit ca zambesc din adancul sufletului.
-Te iubesc, a fost tot ce am zis.
M-a sarutat foarte tandru timp de o secunda, dupa care mi-a dat drumul si mi-a zis:
-Eu te iubesc mai mult.
Am vrut sa-l contrazic, dar apoi mi-am amintit ca eram singura acasa astazi si in plus, era foarte cald.
-Sunt singura acasa, am spus eu.
A zambit instant.
-Ok, spune el. Dar nu inteleg ce legatura are asta cu mine.
-Doar nu vrei sa stam toata ziua in caldura asta, nu? Si in plus, uita-te cum arat.
M-a pupat pe frunte si a zis ca sunt minunata.
Am urcat, i-am prezentat casa, iar el s-a asezat comod pe un fotoliu in camera de zi. Am inceput sa povestim si nu mi-a venit sa cred cat dor imi era sa-l vad. La un moment dat a inceput sa ma sarute intr-un mod care ar fi trebuit sa fie ilegal. Era primul sarut real dupa o perioada destul de lunga.
In fine, am petrecut toata ziua acasa, sarutandu-ne si uitandu-ne la filme. Am facut clatite si jur ca nu ma mai distrasem atat de tare de mult timp. Apoi m-am dus sa fac dus pentru ca ajunsesem sa ne batem cu aluatul pentru clatitelaughing
-Pot sa te insotesc?, a inceput sa rada el.
-Nu, i-am taiat-o eu.
Acum o ora a plecat de la mine si ar mai fi stat daca nu suna mama ca vin acasa. Inainte sa plece, m-a mai sarutat timp de cateva minute atat de tandru si de placut incat nu mai voiam sa-i dau drumul.
Ramane in oras pentru cateva zile. Intrebarea mea e: daca vrea sa avansam putin cu relatia (nu sex), eu ce fac? il iubesc si cred ca poate as fi pregatita, dar am impresia ca este prea devreme.

13 răspunsuri:
| Mewy a răspuns:

Vaaai ce poveste draguta:X

| CrazySoursD a răspuns:

Mai poveste-tepuppy dog eyes nu-i asculta pe insensibilii ca Andr3y laughing imi place mult sa citesc povesti d'ale tale love struck e foarte frumoasa si asta e desprinsa dintr-o poveste parca.dar asa e cand se gasesc 2 oameni predestinati love struck totul devine ireal si superb:X sa mai scrii :*

| TeQui a răspuns:

Glumesti laughing NU TRB SA VREA sunteti perfecti si tu esti f pregatita cred happy Yeyy ce bine ma simt sa mai citesc un capitol din poveste laughing mersi :X

| TeQui a răspuns:

Sper ca asta sa nu fie finalul laughing ti-am zis trebuie un final fericit happy cu am trait fericiti.bla bla happy apropo el a venit cu circul la tine? sau e in concediu laughing scuze da asta ai uitat sa spui happy Sa mai scrii!

| carlutza1001 explică:

Ok, incepand de azi nu voi mai povesti nimic. imi pare rau!happy

| MadaxElena a răspuns:

Decizia iti apartine.nu poti intreba pe cineva ce sa faci. ascultati inimalove struck. Si povestea e foaaaarte frumoasalove struck daca nu e neaparat sex eu zic sa avanseezilove struck. Succes:**

| Pufi02 a răspuns:

Ai o poveste foarte frumoasalove struck, e una din povestiile cele mai frumoase auzite de mine, pare totul desprins din filmelove struck. Felicitari pentru voi si o relatie cat mai lunga va doresc.Sa revin la intrebarea ta...din cate povestesti tu nu pare genul care sa iti ceara asta asa de repede,[poate tu stii mai bine] dar parerea mea e ca acest pas trebuie facut cand esti 100% convinsa ca vrei sa faci asta,atunci cand poti zice "da, o voi face". Daca tu simti ca asta vrei, fa-o dar gandeste-te bine inainte caci poate chiar e prea devreme.In orice caz inainte de asta trebuie sa vorbiti amandoi foarte deschis despre asta.Poate e mai bine sa lasi ca totul sa vina de la sine. Sper ca te am ajutat:*.Va doresc o relatie minunata si cat mai lunga. Sper sa ne mai spui cum evolueaza povestea:*

| Chellu a răspuns:

Vad ca tinehappy! Nu-l lasa pentru nimic in lume! El este ceea ce cautai.

| AlinaCurca a răspuns:

Pai, cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, pentru ca doar voi doi puteti alege stadiul in care va aflati. Ii poti spune ca nu esti pregatita si sa o luati incet-incet.

| Andr3y_6218 a răspuns:

laughing)) Fantezii de copila micalaughing) Era mai simplu sa spui ca iti iubesti prietenul si ca si el te iubeste si sa intrebi directlaughing nu sa incerci sa te lauzi cu "povestea ta de dragoste" laughing Penibil thinking Ah. si ca raspuns la intrebare: Fa cum simti :* nu intreba ca nu conteaza ce zic ceilalti. conteaza doar ce simti tu. ce crezi tu. Sunt sigur ca vei lua decizia care trebuiewinking Bafta!

| Andr3y_6218 a răspuns:

Deci. Pizdutsele care abia au ajuns la primul stagiu de pubertate saliveaza abundent dupa asemenea fantezii laughing) Maturizati'va!

| yoelidutza a răspuns:

Nu te lua dupa Andr3y si scrie in continuare, daca ne-am lua dupa gura lumii nu am mai ajunge nicaieri. superba povestea si ca raspuns la intrebare daca te simti pregatita fa-o, daca nu mai asteapta pana esti sigura. pupici si asteptam sa ne scrii

| Anythamaria a răspuns:

O poveste foarte frumoasa! pai ce ai putea sa faci? cel mai bine e sa lasi totul sa vina de la sine!