| GoldandSilver a întrebat:

Cine imi poate spune ce pot deveni daca fac profilul uman si ce pot deveni daca fac profilul real-stiinte ale naturii.Si care este orarul la profil uman si care este orarul la profil real-stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| RubyDonnahue a răspuns:

Tot ce stiu este ca la profilul uman poti sa te faci mai orice. Mama mea are profilul uman si acum e un manager "de succes". Sper ca te-am ajutat cu putinul asta!

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Majoritatea celor care dau la stiinte ale naturii vor sa urmeze Medicina. Daca faci profil de uman poti sa dai la Litere, Limbi straine, Psihologie... Eu sunt la uman ( filologie) si inca nu m-am hotarat ce facultate vreau sa fac dupa liceu. Sunt in clasa a IX-a, iar la inscriere mi-a fost foarte greu sa ma decid daca sa dau la filologie sau la mate-info ( avand si o medie mare, era sigur ca voi ianra acolo unde imi alegeam prima optiune) Deci ai mare grija, gandeste-te foarte bine la ceea ce vrei sa faci mai departe, cantareste bine toate variantele...
Bafta!

| DinGri77 a răspuns:

Din ambele nu poti "deveni" nimic happy
Profilul la liceu se alege in functie de inclinatiile tale, spre stiinte umane(filosofie, litere-limbi straine, sociologie, etc) sau reale(mate-fizica, info, bio-chimie, etc). Abia dupa terminarea liceului la un profil ales dupa inclinatiile tale intelectuale, poti alege o facultate, care te va ajuta sa DEVII ceva happy
Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| ?hoghet?n a răspuns:

Din profilu uman poti deveni doctor.big grin Si din profilu Real adica poti sa iti alegi mai multe profiluri...si poti deveni ce vrei tu kiss!