| Adriana_5358 a întrebat:

Cine imi poate spune ce s-a dat la testul initial la engleza?(funda) [[clasa a 9 a]]big grin mersi mult sau dati-mi un model pls

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună!
Păi...nouă ne-a dat aşa: un text în care unele cuvinte au fost înlocuite cu ''...'' şi trebuia să scriem ce cuvânt se potriveşti în fiecare loc. (Cuvintele din care trebuia să alegem erau trecute la început)
-un exerciţiu în care aveam de completat cu verbele din paranteză la timpul potrivit
-un exerciţiu în care trebuia să completăm cu verbele modale potrivite
-unul în care trebuia să tăiem cuvântul scris greşit
-o compunere de 100-120 cuvinte în care trebuia să scriem despre cea mai frumoasă zi din viaţa noastră.

1 răspuns:
| Tweetymrrr a răspuns:

Fiecare profesor se axează pe ce vrea el, dar în principiu vei avea de a face cu text la prima vedere, nişte întrebări despre acestea, un exerciţiu cu majoritatea timpurilor studiate şi o compunere de 8, 10 rânduri.
Succes!