| Dorky a întrebat:

Cine imi poate spune ce sa fac ca sa ma calmez? sunt un pachet de nervi! ...nu citit nu file nju pc games please! help! dau funda cui imi da cel mai bun sfat... a si nu cereti funda.ca daca cereti nu primititongue

5 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Trage aer în piept, da` aminteşte-ţi şi să expiri apoi. Eventual, sună-ţi prietenii şi ieşiţi pe-afară, aşa te mai destinzi. Sau culcă-te şi-ţi trece. Ascultă muzică, fumează, etc. Tu ştii ce-ţi place, omule. Aşa te vei calma.
Sau. descarcă-te asupra persoanei care te-a enervat. Baftă ei! laughing

| Ciprian a răspuns:

Cand esti nervos numara pana la 10. Si nu te mai gandi la lucrul ala. Te vei calma.

| IustinaC a răspuns:

Sunt multe modalitati,bei o cafea,te uiti la niste poze,vorbesti cu cineva apropiat, te plinbi la aer curat, stai pe net etc.

| Dianna35668 a răspuns:

Sa te calmezi?
inspira si expira.big grin
sau da in ceva ce stii ca nu se spargebig grin
pereti.:d
funda?big grin

| pufarin1 a răspuns:

Sa te duci singur/a intr-un loc linistit, de pilda undeva la tara, la bunici(daca stau la tara), oricum departe de galagia de la oras.La mine functioneaza.