| yBlacksoul a întrebat:

Cine imi poate zici cateva citate frumoase? happy

2 răspunsuri:
| Sxx a răspuns:

Citat despre idei:
-Nu noi găsim ideea ci ideea ne găseşte pe noi...
de Betty Marcovici
Citat despre curaj:
-"Ideile apasa tragaciul, dar instinctul incarca arma." - Don Marquis...
de Debilizatorul
Citat inteligenta:
-"Inteligenta este aroganta educata."Aristotel...
Citat inteligenta:
-"Timpul unui om inteligent nu merita sa fie pierdut in mijlocul majoritatii oamenilor.
Citat pasiune:
-"Nici un lucru maret din lume nu a fost realizat fara pasiune." - Georg Wilhelm...
Citat despre risc:
-"Cred ca unul din cele mai mari riscuri in viata este sa nu ai niciodata curajul sa risti." - Oprah...
Citat frumos Eminescu:
-"Am inteles ca un om poate avea totul neavand nimic si nimic avand totul." - Mihai Eminescu...
Citat frumos iubire Hesiod:
-"Iubirea este arhitectul universului."
Citat frumos dragoste Cehov:
"Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie." – A. P. Cehov...
Citat frumos dans:
"Dansul este limbajul ascuns al sufletului." - Martha Graham...

| CostaMate a răspuns:

It's not who you are that holds you back, it's who you think you are not; nu cred ca e citat dar am vrut sa il impartasesc big grin