| ----:anonim:--- a întrebat:

batting eyelashescine imi recomanda niste romane de dragoste?big grin.ca sunt preferatele melebig grin

Răspuns Câştigător
| IoanaBogdana a răspuns:

Draga John
Jurnalul unei iubiri
O plimbare de neuitat
Accidentul
Dragoste la prima vedere
Miracolul
Ultimul cantec

toate carile sunt de Nicholas Sparks, un adevarat scriitor de romane de dragoste.
funda?

P.S. le gasesti la editura rao.

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
'Elevul Dima dintr-a 7-a', 'Invitatia la vals' si 'Scrisoarea de dragoste' de Mihail Drumes,
Lorelei de Ionel Teodoreanu,
'Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi' de Camil Petrescu,
'Maitreyi' de Mircea Eliade,
'Panza de paianjen' de Cella Serghi,
'Jane Eyre' de Charlotte Bronte si
'La rascruce de vanturi' de Emily Bronte.

Sper ca ti-am fost de folos!

| bogdan74688 a răspuns:

Iti recomand orice este scris de Sandra Brown. Are un stil nu foarte complicat de a scrie, dar foarte detaliat; te face sa ai senzatia ca de fapt te uiti la un film. Fiecare pagina citita, te face sa dorest sa o vezi pe urmatoarea. Orice carte a ei, e ok. Daca vrei, mai vorbim pe privat, si-ti mai recomand si altele pe care le am, si le-am citit. Si eu sunt addicted de aceeasi categorie de romane.

| Anghel_9461 a răspuns:

Frunze de dor