| doinitza12 a întrebat:

Cine imi zice si mie ceva ireal... dau funda.
pentru distractie.

Răspuns Câştigător
| BeHappyForMe a răspuns:

Intr-o noapte friguroasa, un om al strazii incerca sa se incalzeasca dar frigul il coplesea din ce in ce mai tare.In apropierea parcului unde se adapostea el era un cimitir si profitand de faptul ca tocmai s-a sarbatorit ziua mortilor, isi ia inima in dinti si se duce sa ia de la morminte niste lumanari cu speranta ca o sa il ajute sa se incalzeasca. Ajunge in cimitir si la vederea mormintelor parca il ia frigul si mai tare.Se apropie de o cripta mare si ia de acolo cateva lumanari si candele, iar la intoarcere calca pe un mormant care era ridicat din pamant.In acel moment aude un oftat.se uita in jur si nu vede nimic imaginatia lui incepe sa lucreze si isi inchipuie diversi morti privindu-l cu ochi sticlosi, dar erau doar luminile de la candele. Ajunge intr-un final la locul lui din parc si rasufla usurat.In acea zi plouase si el se retrage langa un copac imprejurul caruia era ink loc uscat.Asadar se apleaca sa aprinda lumanarile si se ghemuieste langa trunchiul copacului. Dupa cateva minute da sa mai aprinda inca una si vede in balta o imagine stranie se apleaca si se uita de mai aproape e un barbat ce il privea de undeva de sus ochii ii sclipeau in lumina lumanarilor.Cu o mare groaza priveste in sus dar nu e nimic, cu toate ca in balta acel om il privea. A crezut ca e doar imaginatia lui dar omul respectiv ofteaza la fel cum auzise el in cimitir si imaginea lui se mareste brusc ca si cand ar fi sarit din copac pe el iar cand sa il apuce lumanarile se sting fara sa fii fost vant. Apoi se aprind din nou omul strazilor hotaraste sa duca lumanarile inapoi dar nu ii venea sa mai intre in cimitir asa ca vrea doar sa le arunce peste gard.Insa apropiinduse de poarta, priveste inapoi si vede acel om stand langa copac, privindu-l amenintator fara sa vrea intra in cimitir si cand sa puna lumanarile la loc are o presimtire stranie…se ridica si vede mortul stand in spatele lui. Vrea sa fuga dar mortul continua sa ii apara mereu in fata.Cade langa mormatul pe care calcase cand a intrat sa ia lumanarile si priveste poza de pe cruce.era chiar cel ce il teroriza nu mai are cuvinte si nici nu poate sa mai tipe in acea dimineata este gasit de o familie ce venise a doua zi sa puna lumanari la cel pe care l-au pierdut
Omul strazii avea fata si mainile acoperite cu un strat gros de ceara s-a constatat ca a murit inecat cu ceara topita, dar nimeni nu isi putea da seama cum a reusit acest lucru
Cand intri intr-un cimitir fii atent pe unde calci…nu se stie niciodata.

Intr-o noapte de vara, o fata a iesit afara cu prietenii ei. S-au dus in parc unde isi petrec toata ziua. S-au pus pe banca si au inceput sa povesteasca. Deodata, pe amica lor o luase frigul. S-a dus acasa singura sa isi ia o haina. Ca sa ajunga mai repede, o luase pe scurtatura din padure unde era intuneric si multi copaci. Dintr-o-data s-a impiedicat si a cazut. Nu a vazut pe nimeni, si credea ca s-a impiedicat de o creanga. Isi continuase drumul. Dupa cateva minute, auzira crengile copacilor rupandu-se, ca si cum ar da cineva cu toporul. O luase fiorii. Cand era aproape de casa ei, a vazut un corp de om cu chip de sange si taieturi. Avea un cutit in mana. Din spatele ei, ii bagase cutitul in inima si ii taiara capul. Prietenii ei au vazut ca nu mai vine si stiau ca sigur s-a intamplat ceva. Au sunat-o, dar la telefon i-a raspuns acel om cu vocea groasa: Incurand va voi gasi, si cu totii veti platii prin moarte!
Ei s-au speriat foarte tare, si in apropierea parcului era casa unui prieten de-alor si au decis sa ramana in acea noapte acolo.
Urmatoarea dimineata, prietenii fetei au gasit-o in padure moarta, si acelasi spirit i-au atacat pe toti. Asa au murit, dar si ei se razbuna.
POVESTEA E ADEVARATA!

tot povesti auzite.

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Sa vina iepurasul de pasti in locul lui mos craciun laughing

| BeHappyForMe a răspuns:

Pai de exemplu mie mi sa intampla des sa am deja vu, adica visez noaptea ceva si peste cateva zile, saptamani maxim o luna se intampla si atunci imi aduc aminte de visul respectiv. mi se pare ciudat, si mi s-a intamplat de multe ori.
si am auzit o poveste mai interesanta cum ca o fata pe numele ei anca, care era ca orice fata normala de varsta ei(14 ani) mergea la scoala, era politicoasa si ascultatoare cu toata lumea, avea o viata minunata si nu ducea lipsa de nimic.Pana cand intr-o seara mergea cu prieteni sai pe stradele intunecate ale orasului, pana cand Andra a spus : Hey ce ar fi sa mergem in casa batranei?
o prietena foarte buna si apropriata a lui Andra a spus: Care batrana? Andra ii raspunse : Nu stiti legenda?! toti prietenii ei in cor au raspuns : NU!
Andra a inceput sa le povesteasca ca intr-o casa din acel oras a trait o femeie nesuferita si pustnica care avea ura pe toata lumea…cand a murit casa a luat foc si din fericire casa a fost stinsa la timp dar toti care au intrat in casa au murit dar nu arsi iar legenda este ca daca intri in casa ei vei avea aceeasi soarta toti au ramas fara cuvinte dar au acceptat sa intre in casa au intrat in casa dar nu se vedea mare lucru au innaintat si erau cat se poate de speriati…deodata in toate oglinzile se vedeau o femeie hidoasa arsa la fata plina de sange si groaznica toti sau speriat si au fugit din casa. Andra a ajuns acasa iar in camera ei era aceeasi femeie din casa care a inceput sa o zgarie si sa o loveasca cu furie.
Andra din cauza ranilor nu a mai putut sa supravietuieasca iar ultimele ei cuvinte au fost : Voi omori pe toti cei ce vor incerca sa intre in aceeasta casa.acum si casa Andrei are un spirit furios si poate ca urmatorul proprietar ii va simti FURIA.bine finalul mi se pare ca ra fi trebuit sa fie alfel dar eu o zic cu am auzit-o.

| darrio2007 a răspuns:

Sa vina Mos Craciun pe 29 februarie.Real? Sau ireal?

| qMisaki a răspuns:

Odata, eu si prietena mea ne plimbam. Cica ruxi, prietene mea, a vazut o zana care era in pamant si o sirena care zbura. Si mai stiu una : " somnoroase profesoare pe la clasa se aduna, se ascund dupa catedra, noapte buna... Amuzant, nu-i asa?

| cOnTexT a răspuns:

Ca tu ai mai mult de 12 anibig grin