| Narccii a întrebat:

Cine ma ajuta cu niste sfaturi, vorbesc cu un baiat frumos, dar nu prea il inteleg adica nah cum sa spun vorbim dar intotdeauna nu deschide un subiect daca ii place de mine sau ceva de gen imi da cateva motive dar apoi schimba subiectul si mie mi cam aiurea asa sa ii spun sti imi place de tine...dar nah sfaturi ceva laughing) dau funda! :*

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai asteapta si vezi cum evolueaza lucrurile. Poate-n timp isi face curaj si iti marturiseste el. Da-i semne ca esti interesata de el ca sa-l incurajezi.

| Edw08 a răspuns:

Sunteti amandoi mici sau rusinosi si cam evitati subiectul. Fa-ti curaj si spune-i ce simti pentru el si ce ai in minte. Nu ai nimic de regretat sau pierdut. :* Succes, dar daca nu va vrea sa fii linisita ca ai timp sa ai cati iubiti frumosi vrei, viata e lunga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune relatii se nasc intre persoane care comunica foarte bine si care seamana intre ele, nu intre persoane "frumoase".
Atat am avut de spus!

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Faci asa: ii spui "imi place de tine dar daca nu simti la fel, te rog, uita!''.

| Gabi696969 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie neaparat sa-i spui prin cuvinte ca iti place de el. Foarte bine poti sa ii dai de inteleg ca il simpatizezi si dupa sa astepti sa i vezi reactia daca raspunde la 'avansurile' tale laughing
Iesiti doar voi doi si vezi ce subiecte se discuta sau incepe tu un subiect cum e fata de care ii place. Si tot felul de jocuri subtile prin care sa comunicati si sa-i spui ca il placi
Sper ca ti-am fost de folos