| Roxynutza_7660 a întrebat:

Cine ma ajuta sa traduc un text din romana in fraceza? Dau fundita plz.am nevoie urgent acum (dar nu tradusa cu google translate ca asa pot si eu )

La inceputul vacantei m-am relaxat total, fara carti si caiete, fara ore de culcare si de trezit dimineata, fara program.
A urmat intalniri cu prieteni, plimbari prin parc si navigati pe net, messenger, iesiri la iarba verde.
Dupa cateva zile de vacanta am mers cu fetele sa ne facem ceva poze impreuna pentru ca nu prea aveam.
Dupa o luna, am plecat la bunica la Piatra-Neamt timp de 2 saptamani sa vad ce mai face, sa imi mai vad unii prieteni de acolo.
Am venit de la bunici foarte racita, nu am iesit din casa cateva zile. Cand mi-am revenit am iesit cu fetele prin oras sa mai povestim, sa bem un suc etc.
Pe la sfarsitul vacantei am mai citit si ceva carti pentru la scoala pentru ca nu puteam sa vin nepregatita.

Răspuns Câştigător
| Irmmma a răspuns:

Te ajut euhappy
Scrie textul aici si eu ti'l traduc sau baga id-ul aleksutsa_baby_blue