| gabyyycena a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine sa scap de fumat?

Răspuns Câştigător
| lote00 a răspuns:

In momentul cand simti nevoia sa aprinzi o tigara, te asezi pe un scaun cu spatarul drept, care sa tina, deci, coloana vertebrala in pozitie dreapta, si inspiri profund pe gura, expiri apoi tot pe gura, apasand puternic cu mainile pe abdomen pentru a evacua complet aerul. Repetand de 10 ori acest exercitiu vei constata ca ti-a trecut pofta de tigara.

18 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu exista o reteta de succes pentru asa ceva. Trebuie sa ai ambitie si sa te gandesti ca iti distrugi sanatatea si pe langa asta mai si dai bani. E foarte tristsad!

| inna a răspuns:

Tu esti singurul care se poate ajuta prin autosugestie, control si vointa.Bafta.

| M4RK a răspuns:

Fa si tu ca omul ala dintr-o tara care s-a dus pe o insula pustie cu cortu si sia dus mancare ca sa poata scapa de fumat laughing

| muffin94 a răspuns:

Multa vointa happy daca iti doresti cu adevarat un lucru nu te lasawinking gandeste-te la consecinte daca continui sa fumezi...sa-ti distrugi de tot plamanii si multe altele

| snepy a răspuns:

Salut Gaby. Tu singur te poti lasa de fumat, nimeni nu te poate ajuta doar tu
Eu am fumat 2 ani (am 18 ani ), si de cand am intalnito pe fata visurilor mele, m-am lasat singur pentru ca o iubesc si imi iubesc si sanatatea

| Haydee a răspuns:

Tu! prin vointa si incredere:D
Dar daca fumatul este peste puterile tale incearca aici:
www.help-eu.com
Succes!

| TeoIonela a răspuns:

Nu trebuie sa te ajute nimeni:trebuie sa iti doresti asta foarte mult si sa ai 99, 9%vointa.

Bafta!

| TeoIonela a răspuns:

Nu trebuie sa te ajute nimeni:trebuie sa
ai 99, 9%vointa.

Bafta!

| trisha a răspuns:

Asa cum au spus si restul doar tu te poti lasa de fumat. Si eu sunt fumatoare si doar daca iti doresti cu adevarat vei reusi. trezeste-te intr-o dimineata si spune-ti ca de azi nu vei mai fuma dar nu te gandi ca iti pare rau ca ce pofta ai avea de o tigare etc. incearca sa traiesti ca si cum nu ai fi fumat niciodata big grin si eu sunt buna la teorie dar sper sa reusesc pentru ca de maine mi-am propus sa fac la fel.
Succes si pupici :*

| I'm just me a răspuns:

Trebuie sa ai vointa sa poti sa te lasi.

| 1968 a răspuns:

Gata sunt nefumatoare!

| knnight a răspuns:

Tu!, si eu am fumat dar m-a lasat de km 2 ani, eu m-am lasat prin multa vointa si ffff multa gumabig grin

| liudmila a răspuns:

Cum au spus si cei de aici doar tu te poti ajuta! Dar as vrea sa stiu ce motivatie ai ca sa te lasi de fumat, daca se poate sa stiu?! Daca motivatia pe care o ai nu e una buna si tu nu crezi sincer in ea, nu ai cum sa te lasi... marea majoritate vor sa se lase de fumat pentru ca stiu ca le face rau dar o zic doar asa nu sunt convinsi... asa ca daca te-ai duce la doctor si ti-ar spune ca plamanii tai is varza deja sau ca ai alte probleme de sanatate din cauza tutunului te-ai lasa de fumat.

| marya_1942 a răspuns:

E greuuu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TU vrei sa scapi de fumat?
NU se vede!?
Daca era dorinta ta aruncai pachetul de tigari si scrumiera si dadeai uitarii!?
Doar thu te poti ajuta!? Prin multa vointza!?
Gandeste ca renunti la x pachete de tigari si iti iei alcevawinking
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici: http://adprice.ro/cum-fac-sa-ma-las-de-fumat/ am doua saptamani de cand m-am lasat de fumat. nu am mai pus tigara in gura!

| andreea_4858 a răspuns:

Ca sa scapi de fumat trebuie sa nu te mai gandesti tot timpul la tigari sa faci altceva care sa iti ocupe tot timpul.Mananca samanta in loc de tigari.