| ioanacarmen a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine...sunt in clasa a 8 a.am medie peste 9.as vrea sa merg la academia de politie...cine stie daca este in cluj o asemenea academie si cum se numeste? fundita

Răspuns Câştigător
| itsnotmyname a răspuns:

Nu mai avem licee de politie. Nici macar unul. Acestea s-au desfiintat, iar ultima promotie a absolvit in 2009. Doar licee militare, dar astea sunt alta mancare de peste, si nu iti asigura intrarea la nici una dintre academii (politie sau militara).

7 răspunsuri:
| MasQueNada a răspuns:

Academia de politie este doar in Bucuresti.

| MasQueNada a răspuns:

Scolile de politie pentru clasele de liceu se numesc licee de politie. Si noi avem cred ca unul in tara si nu primesc fete. Oricum dupa un liceu militar/de politie nu esti politist. Trebuie sa faci o scoala de agenti/subofiteri sau academia.

| itsnotmyname a răspuns:

Academie este doar in Bucuresti. La Cluj este o scoala de agenti de politie. Insa, trebuie sa termini liceul ca sa poti urma aceasta scoala, cat si academia.

| itsnotmyname a răspuns:

Deci nuhappy. Pana atunci mai invata, mai vezi care e treaba si poate te reorientezi. Oricum, ca sa intri la politie, trebuie sa dai examene, multe.happy Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este! Oricum, la academie trebuie sa stii sa scrii corect, iar nu sa insiri niste carnati pe o foaie, cum faci tu.

| 1Mihai1 a răspuns:

Salut, Ioana, si eu am tot acelasi vis, si tot in clasa a8-a sunt, eu m-am hotarat ce o sa fac, daca vrei sa stii add first.cop90@yahoo.com. Numai bine! :*:*:*

| ioanacarmen explică:

Deci nu este nici o scoala de politie in cluj pentru clasele de liceu?