| Ems a întrebat:

Cine poate sa-mi dea, va rog, o idee de incheiere pentru o compunere de primavara? Eu m-am gandit la ceva de genul: "Primavara a adus in sufletele noastre bucurie.". Vreau si alte idei.

Răspuns Câştigător
| Mihaela24 a răspuns:

"Iata, primavara ne viziteaza inca o data cu tot alaiul ei verde si proaspat."
Sau:
"Asadar, si anul acesta zana cu rochie de ghiocei si toporasi trezeste natura din somnul adanc al iernii"

Fundita?

2 răspunsuri:
| Annaa a răspuns:

Poti sa spui asa:
Cu mantia plina de lumina, primavara imparte din pocalul ei tinerete, voiosie si culoare.Sa ne bucuram toti de acest minunat martisor primit in dar de la blanda primavara.
Primavara este un anotimp plin de magie si culori. Anotimpul acesta este frumos deoarece dupa iarna, el trezeste intreaga natura la viata.

| Dinu_Stefania_1958 a răspuns:

Uite asa giocelul adoarme.