| Gaara5846 a întrebat:

Cine stie cum sa abordezi o fata pentru prima data cand o vezi?

6 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

"Scuze dacă ţi se va părea ciudat, însă eşti mai frumoasă decât mama mea. N-ai vrea să ne bucurăm amândoi de ziua asta mişto şi să ne expunem unul altuia cele mai întunecate secrete? Nu? Bine."

| LifeIsColour a răspuns:

Hei,nu ai nevoie de prea multa inspiratie pentru a aborda o fata,totul trebuie sa fie natural,nimic fortat. Fata respectiva o sa-si dea seama foarte repede daca faci ceea ce simti sau pur si simplu vrei sa iesi in evidenta prin cine stie ce tinuta extravaganta si replici "de agatat". Mergi pur si simplu la ea si poarta o conversatie draguta,daca o cunosti pentru prima data,afla cat mai multi informatii care ti-ar putea fi de folos pe viitor,cum ar fi pasiunile sale,ce face in timpul liber, ce flori ii plac, care e filmul preferat, ce personalitate are( daca ii place sa iasa in oras cu prietenii sau prefera sa stea mai mult acasa), daca e o persoana prietenoasa sau ii place singuratatea.Bineinteles,nu uita sa o intrebi mai intai cum o cheama, de unde este, unde invata...intrebari obisnuite. Daca ea simte ca ar putea sa fie o relatie de amicitie intre voi sau chiar mai mult pe viitor, cu siguranta va fi incantata ca te-a cunoscut si ati avut o conversatie amandoi. Sper ca te-am ajutathappy

| vocea a răspuns:

Te duci la ea o intrebi cat e ceasul si intri in vorba cu ea, daca comunica cu tine merge totule perfect daca nu inseamna ca nu e interesata

| ShadoWCrist a răspuns:

In primul rand, te bagi in seama cu ea(lucruri generale pentru inceput), dupa ii iei numarul de telefon (sau i-l dai) si pe urma vezi tu.winking

| Ritsuko a răspuns:

Tu poti s-o abordezi oricum, nu e sigur ca iti va raspunde. Daca o cunosti prin prieteni ii rogi sa-ti faca cunostiinta daca nu, ar fi putin ciudat sa te bagi in seama cu o fata pe care o vezi in autobuz sau pe strada din senin.

| Idasmile a răspuns:

Este megasimplu,sa zicem ca o vezi pe strada si te faci ca te dai de ea din greseala, ii zici:
-Scuze vina mea nu eram atent, buna eu sunt..., iar tu esti?
Iar de aici ii zici replici de genu:
-In cotro(si o conduci vorbind cu ea, iar la sfasit ii zici)poate ne mai intanim uite nr. meu de tel.
Este o metoda care merge mereu si cu oricine, sper sa te ajute:-)