| LoveYou2013 a întrebat:

Cine stie informatii despre otrava? Ce efect are ea asupra oamenilor? funda pentru cei care imi dau cele mai multe informatii.

Răspuns Câştigător
| kiki a răspuns:

Oare ce efect poate avea otrava? oare? oare? cred e un bun laxativ.sau o fi bun la curele de slabit! p.s- nu m-am putut abtine sa nu spun asta. otrava-omoara! otrava te ucide. Otravirea este definita prin patrunderea unei substante toxice in organism, determinand atat local, cat si general, un complex de simptome, rezultatnd o strare patologica diferita de cea a unei boli, aceasta fiind reactia organismului fata de actiunea unei substante straine.

2 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Sper ca n-am in fata o viitoare tentativa de sinucidere, sau alte dracovenii!
Acum depinde de ce fel de otrava este, unele sunt mai puternice, altele slabe (normal ca depinde si de cantitatea ingerata).
Logic otravurile au un efect nociv asupra oamenilor, si nu numai! Daca nu mori, sigur iti da organismul peste cap...

| LoveYou2013 explică:

Nu vreau sa ma sinucid sau asa ceva