| cristinela4 a întrebat:

Citeodata imi vine sa injur, doar ca nu o pot face pentru ca invat bine si sunt fata buna, dar uneori chiar ma enervez la culme. Ce metode de a ti calma nervii mai exista inafara de injuraturi? please help. Funda

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Te gandesti ca daca injuri, te adancesti si mai tare in noroi - in loc sa-ti rezolvi problemele, iti mai pui si pe altii in cap.
Crapi lemne - cand esti nervoasa tare si ai da in cineva, crapa numa lemne, sa vezi ce te linistesti.

| AtateaConditii a răspuns:

Și ce faca ești fata bună, sigur nu îți place ca lumea să te creadă așa deși tu vrei să fi mai rebelă. Poți să spargi lucruri nefolositoare sau dacă ai unghii mari să faci sunteu ploii.

| T0T a răspuns:

Daca ai fii atat de inteligenta, ai putea sa te controlezi cu ajutorul vointei tale.

| Doub a răspuns:

Foloseste si tu alte expresii pentru injurat.winking

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Poti sa tipi. thinking

| cristinela4 explică:

Mersi de sfaturi!

| cristinela4 explică:

Poti să-mi dai ceva exemple, please.