Concurs - TPU implineste 8 ani!

Pe data de 25 noiembrie 2008 a luat nastere TPU.ro, un proiect pentru care doar puteam visa sa ajunga la stadiul la care este astazi. Si pentru ca vrem sa va multumim ca sunteti alaturi de noi (unii chiar de la bun inceput!) dorim sa lansam un concurs aniversar!

Ce aveti de facut?

Lasati-ne cea mai tare urare de la multi ani mai jos (poate fi chiar si in versuri daca va simtiti inspirati :-) ), iar noi o vom premia cu 30 monede pentru magazinul TPU. Va fi premiata cea mai creativa si amuzanta urare, care respecta regulile gramaticii romane.

Concursul va dura pana pe data de 5 decembrie, cand vom alege castigatorul si il vom anunta in cadrul acestei postari.

Mult succes!

UPDATE: Desi decizia a fost foarte grea, castigatorul concursului nostru este suntserios cu o poezie plina de umor, care surprinde foarte bine toate aspectele comunitatii noastre. :-)

Multumim tuturor pentru participare si vom reveni si cu alte concursuri!

67 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

La mulți ani și sănătate,
Cu mulți bani și conturi banate
Opt ani de categorii schimbate
De te chinui până-n noapte,
Să găsești secțiunea potrivită,

Din ce în ce mai nelămurită
Este a noastră comunitate,
Cu fel și fel de întrebări,
Puse de copii cu apucări.

La Mulți Ani TPU8!

| Maria_Adina_2000 a răspuns:

La mulți ani TPU! Imi doresc ca inca multi ani de acum incolo sa fim la fel de uniti, TOTI PENTRU UNU SI UNUL PENTRU TOTI! Multumesc celor din echipa ca imi fac viata mai usoara si mai frumoasa, le doresc multa fericire si sanatate. La multi ani inca o data. Acum 8 ani ati venit ca un cadou de la Mos Craciun in vietile noastre. Multumim din suflet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banc!
Doi cercetatori stau de vorba, un domn vine si ii intreaba:
-Sunteti dispusi sa va acord o intrebare de cultura generala?
Ei: sigur.
- Azi suntem in 5 decembrie, ce sarbatorim?
-76 de ani de cand Bratianu i-a cerut lui Antonescu sa puna capat garzii legionarilor, este?
-Nup.
Cel de-al doilea cercetator: 75 de ani de cand Marea Britanie a declarat razboi Finlandei, Ungariei si Romaniei.
-Nope.
- 15 ani de la inaugurarea noului edificiu al Bibliotecii Academiei Romane.Cu asta punem capac.
-Chiar vreti sa stiti?
-Da.
-Sigur?
-Sigur.
-Sigur? sigur? sigur?
-Da, zi.
-8 ani de TPU.
https://www.youtube.com/watch?v=6zXDo4dL7SU

| TPU.ro explică (pentru Ioandelasal):

Cu gandul la Craciun, am gresit si data. :-)) 25 Noiembrie este data aniversara TPU, de aceea am lansat si concursul pe aceasta data. Multumim pentru atentionare!

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Beavo, Dumnezeu sa va binecuvinteze cu multa sanatate :*

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Cel mai frumos site din Loome;*

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

25 nov 2020
Au mai trecut încă 4 ani de la această postare.
12 ani... ați mai crescut. Și noi, alături de voi!

La Mulți Ani, TPU! Să fiți fericiți, Cristina, Cătălin și toată echipa de acolo! love struck