| nosferatu15 a întrebat:

Credeti ca la testul initial de la engleza, este posibil sa ne dea si o scrisoare? Unde as putea gasi cateva modele dupa care sa invat? funda!

Răspuns Câştigător
| andreepetpu a răspuns:

Mie mi-a dat ieri sa fac un e_mail.Sa stii ca sigur iti da.Iti da de completat din perfect continous in past perfect.Iti mai da sa formezi intrebari.De subliniat ceva si de facut o scrisoare/e_mail unei rude/prieten. Funda(Daca crezi ca merithappy )?

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Depinde si ce clasa esti! insa este foarte posibil! TEstarile initiale la engleza sunt usoare, iar a face o scrisoare este foarte usor! Cauta pe google "modele de testari initiale la limba engleza clasa a___"

| Necunoscută a răspuns:

Nu-i adevarat. Totul depinde de profa.

| nosferatu15 explică:

Sunt a IXa, la filologie

| andreyucu222 a răspuns:

Da o sa-ti dea si o scrisoare cu siguranta.Ieri am dat testul initial si ne-a dat o scrisoare sa ii scriem prietenului cum ne-am pretrecut vacanta ceva de genul.Nu trebuie sa cauti modele pur si simplu incepi cu data, dear (numele prietenului/prietenei si incepi sa spui cum ti-ai petrecut-o.Si la sfarsit scrii cu drag (numele tau).big grin