| OvisOvidiu a întrebat:

Credeti ca oamenii se pot schimba? Psihic adica o perioada sunt ( cumva) si peste o perioada simt ca nu mai vor sa fie asa cum erau considera ca e mai buna o schimbare
Se poate?
Si de ce celor ce vor sa se schimbe si ei nu vor... au o stare depresiva? ..Plictisita, fara chef de a face nimic?

Răspuns Câştigător
| yourcrys a răspuns:

Exista multe dileme in cazul acestui subiect, dar trebuie sa stii ca oamenii pe parcursul vietii trec prin mai multe schimbari, privesc dintr-o alta perspectiva. Uneori nu au putere destula pentru a face a cea schimbare, iar atunci intervine starea de depresie.E nevoie de o ambitie destul de mare pentru a face o schimbare, oamenii care intra in acest tip. de depresii chiar daca pare ciudat trebuie invatati sa se ajute singuri, nu trebuie sa le oferim totul, trehuie sa ai ajutam sa inteleaga cum se obtine acel ceva si ce riscuri dar si beneficii exista. Daca vrei sa faci o schimbare, fie una de personalitate fie una fizica ai nevoie in primul rand de ambitie, aceasta insemnand multe incercari pentru un singur rezltat. funda?

2 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Timpul ii poate schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii se schimba din 2 motive: 1. Au invatat prea multe. 2. Au fost raniti de prea multe ori.