| Victoria a întrebat:

Credeti ca "razbunarea e arma prostului" sau considerati ca, in unele cazuri, e corect sa te razbuni?

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da si nu.Depinde

| Elena1234456 a răspuns:

In unele cazuri acele persoane chiar merita un sut in fund, crede-ma!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asa se spune dar:
"Razbunarea cea ma cruda,
Este cand dusmanul tau
E silit a recunoaste,
Ca esti bun si dansu-i rau! "

| daii a răspuns:

In unele cazuri. e normal sa te razbuni. dar razbunare e un cuvant urat.mai bine spui ca ii dai o lectiewinking. Sincer nu cred ca e arma prostului.Nu este buna razbunare.nu iti aduce nimic bun. eventual satisfactie. dar macar stii ca.ai razbunat ceva/pe cineva!

by daiiwinking

| Antrax a răspuns:

E arma prostului daca nu sti sa o folosesti.

| Pho3nix a răspuns:

In unele cazuri chiar merita sa te razbuni.happy

| fabiola a răspuns:

Lasa-l pe mana lui D-zeu, toti ne primim rasplata, mai devreme sau mai tarziu!

| Betty18 a răspuns:

Eu cred ca este corect sa te razbuni dar acum sa nu fie o razbunare dintr-un motiv prostesc

succes

| costyn162 a răspuns:

Depinde de persoana si de motivul pentru care te razbuni... Orice ai face e bine sa te razbuni pe fata, adica sa nu dai impresia ca te ascunzi pentru ca atunci tot tu o sa cazi de prost... Un om inteligent cedeaza primul dar desigur asta nu se intampla mereu.Cum ti-am zis depinde de motivul razbunarii...

| CatGirl a răspuns:

Asha e, razbunarea este arma prostului! Trebuie sa il rasplatesti pe cel ce ti-a facut rau cu bine! happy

| kitty_8919 a răspuns:

Io de felul meu sunt o persoana razbunatoare, mie nu mi se pare a fi arma prostului ci o metoda de a te simti implinita.asta este parerea mea.

| sigmanet a răspuns:

O razbunare directa este mereu "arma prostului. E bine sa nu-ti bati capul. Totusi o razbunare indirecta, este mereu buna... dar facuta bine.

| angella1972 a răspuns:

Poate ca e arma prostului, cum spui tu, dar satisfactia de dupa...

| liz23 a răspuns:

Cred ca roata se intorce pentru toti mai devreme sau mai tarziu. daca te razbuni poate exista sadisfactie dar e ceva pe moment si dupa va trebui sa te feresti de persoana respectiva.

| lora_9285 a răspuns:

Eu asa cred, razbunarea este arma prostului! Daca cineva iti face rau cred ca, aceasta persoana nu merita nici cel putin deranjul tau, de-a o mai baga in seama. O lasi de-o parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu obisnuiesc sa ma razbun "la propriu". Daca cineva ma deranjeaza, tratez totul cu indiferenta, zambesc, ii vorbesc frumos...persoana respectiva sfarseste prin a se simti ultimul om.