| pitic13 a întrebat:

Credeti in destin? daca da explicati de ce?big grin

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu cred.Cred numai in situatii concrete. Ce iti faci cu mana singur ala se numeste destinwinking

| Hmmmm a răspuns:

Cred ca tot ce ni se intampla ni se intampla cu un animit scop.cred ca nimic nu e coincidenta.

| Amrita a răspuns:

Da, cred in destin dar si in faptul ca multe lucruri care ne schimba viata le facem noi. Prin destin poti intelege acele coincidente, acele intalniri total neasteptate cu persoana iubita, etc.

| mika a răspuns:

Nu cred in destin... nj dc!big grin

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Inainte nu credeam in destin, spuneam ca imi pot construi singura destinul, dar s-au intamplat anumite lucruri care mi-au dovedit ca nimic nu e intamplator...
sper ca ai inteles ce vreau sa zic :d

| roxy_2350 a răspuns:

A mai fost intrebarea asta. nu cred in destin. Cred in Dumnezeu

| Dorian_3315 a răspuns:

Destinul este ceva incert si paranoic sa-ti explic de ce nu cred eu pentru ca destinul e facut de mintea noastra adica daca eu ii dau o palma prietenei mele nu inseamna ca destinul nostru a fost sa ne despartim deci crede-ma traieste-ti viata la maximwinking dar nu uita ca exista si consecintehee hee fundita?hee hee

| 80Cris a răspuns:

Destinul ...asemuieste-l cu in drum de la Ploiesti la Bucuresti ( de ex.). Pe acest drum sunt o gramada de gropi. Tu alegi in care gropi intri si pe care le vei ocoli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm destin.Nu stiu. Uneori cred, alteori nu.Cred mai degraba ca de multe ori destinul ti-l faci cu mana ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru ca mi-am demonstrat singura asta.
de exemplu am fost la mcdonalds si i-am cerut comanda unui baiat de acolo pe care l-am placut de cand l-am vazut!
nu stiam cum sa ma duc sa ii spun ceva sau sa ii cer idul, nu prea se putea in agitatia de acolo. am plecat si am fost foarte trista o vreme ca nu aveam cum sa mai dau de el necunoscandu-l.
si la cateva zile dupa... m-am dus in parc si acolo era si el. nu as fi avut cum sa il uit, il placeam la nebunie. asa ca am prins tupeu si m-am dus la el ...bla bla bla
si acum uite ca suntem impreuna de 5 lunihappy
asta nu prea avea cum sa fie o simpla coincidenta.
si sunt o gramada de alte coincidente