| diu a întrebat:

Credeti in fantome spirite si demoni.chestii de genu asta? ati avut intamplari de astea stranii?big grin

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Este mai bine sa nu crezi in ele chiar daca exista fiindca astfel iti faci viata mai usoara, crede-ma!

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

laughing Nu am avut nici o întâmplare „stranie", așa ceva nu există în viața reală, totul are o explicație. În fantomele alea cu negru pe la ochi și îmbrăcate în alb nu cred, dar cred în nemurirea sufletului. Când un om moare, sufletul iese din corpul lui și poate lua orice formă, poate intra în orice obiect și îl poate poseda(stăpâni). Și mai cred în demoni, care pentru mine înseamnă ființe/obiecte cu ghinion.

| Emma a răspuns:

Poi. poate ca exista, dar pana acum nu mi s`a intamplathappysi sper ca nu o sa se intampletongue

| lyrics a răspuns:

Nu mi s-a intamplat.
dar cred in fantome.
probabil ceva ceva tot exista.
daca exista atatea povestihee hee
a pornit totul de la ceva

| MadQueen a răspuns:

Sigur ca da. Toate astea sunt spirite ale oamenilor morti. Spiritul lui este bun sau rau in functie de cum a murit, daca a fost bun/rau pe parcursul vieti.etc.
Eu nu am avut intamplari stranii, insa imi plac foarte mult povestiile cu fantome... buuu!
laughing si cum a zis Broken&Beautiful ar fi mai bine sa nu crezi in ele, sau cel putin sa nu fi prea obsedata si sa te apuci sa merg prin asazisele "case bantuite" sau prin cimitire. Iti faci viata mai usoara. Crede-ma ca nu vrei sa agati prin cimitir vreo fantoma sau vreun demon care sa se tina dupa tine si sa ai nevoie de exorcitare. Mama a avut o clienta (lucreaza la un salon de frumuste) a carei fice a fost posedata de un demon. Si nu mint. A fost cu ea la biserica si s-a ghinuit luni de zile sa alunge acel spirit.
Asa ca sa nu te apuci sa le cauti "cu lumanarea"
laughinglaughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singuri nu suntem, in jurul nostru se afla mii de entitati, noi nu le putem percepe.sau cel putin o parte din noi pentru ca nu avem anumite capacitati suficient dezvoltate...demoni aici? hmm. cred ca oameni sunt singuri oameni capabili sa fie si ingeri si demoni important e sa stii cand si de cine sa te ferestiwinking