| Rebelu21 a întrebat:

Credeti in minuni sau miracole spune-ne si nou o minune din viata ta care mi se pare cea mai interesanta primete funta >>>>baftala raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Smiiiley a răspuns:

Heii:*! Cred ca cea mai mare minune din viata mea, este ca sunt in viatabig grin! Am avut foarte multe accidente de-a lungul a 17 ani, care mi-ar fi putut fi fatale! Imediat dupa ce m-am nascut, am avut o problema cu stomacul(tot ce mancam, in urmatoarele 10 min vomitam).Era o fetita in salon, care avea aceeasi problema ca si mine, si a murit! Mama a stat cu mine 3 luni la spital in Timisoara(unde mi s-a pus un fel de slem artificial pe mate), apoi m-a dus la bunici, carora nu am cuvinte sa le multumesc pentru cat au avut grija de mine! La varsta de 6-7 ani, ma jucam cu niste copii pe o bara de batut covoarele, si in momentul in care am vrut sa fac o figura smechera, mi-a alunecat mana, si mi-am dat cu capul de bara! Am cazut, si de acolo nu imi mai amintesc nimic! Chestia este ca era sa pic in coma! Apoi la 15 ani, ma jucam cu prietenii la gara(alergam dupa tren, si ma prindeam de el, pana la o anumita linie:ii spuneam linia rosie, dupa care ma desprindeam)! Cine reusea sa se prinda, si sa se desparinda de tren intre cele doua linii era castigatorul! Mda...stiu ..ciudate jocurilaughing)! Intotdeauna castigam la jocul asta! Numai ca intr-o zi cu soare, m-am uitat in spate, si am pus mana pe bara gresita(nici nu stiu ce erabig grin... oricum o chestie care avea curent in ea)! Dupa accident, 5 zile nu am putut sa imi misc picioarele,si mana dreapta! Aveam stari de somnolenta,dar nu puteam sa dorm mai deloc! Am stat o luna si ceva in spital,desi doctorii credeau ca nu o sa imi revin niciodata!
Ii multumesc lui Dumnezeu,in primul rand,si apoi mamei si tatei, carora le-am dat niste micute atacuri de cord, cu atatea accidentebig grin, avand in vedere ca sunt singura la parinti! Am fost un copil neastamparat, la care singura pedeapsa care functiona era statul in casa! Daca nu ma lasau parintii sa ies afara, era zi de doliu pentru minebig grin!

2 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

O minune si un miracol in acelasi timp, dar fara se anuleze una pe alta este faptul ca sunt atatia care in mileniul 3 inca mai cred in asa tampenii. este uimitor cum religia a convins atatia oameni ca este un om invizibil in cer care se uita peste toata planeta si vede tot ceea ce faci, si omul invizibil are o lista cu 10 lucruri pe care el nu vrea sa le faci, si daca faci oricare dintre ele are un loc special unde te trimite plin de foc, fum, tortura, angoasa, unde te va trimite pe tine sa straiesti si sa suferi si sa arzi si sa plangi si sa tipi pentru totdeauna pana la sfarsitul timpului, dar e te iubeste nu? de unde?
pana la o varsta chiar am incercat sa cred, dar nu prea mers, cu cat te uiti mai mult pe langa tine cu atat realizezi ca ceva e *** pe aici, razboaie, boli, distrugeri, infometare, saracie, mizerie, criminalitate si coruptie; iti dai seama ca e ceva in neregula aici, asta nu este o treaba facuta prea bine... daca asta este ceea mai buna treaba pe care un d-zeu poate sa o faca eu nu stiu despre voi dar eu nu sunt impresionat...

| fataaaa a răspuns:

Eu cred in MINUNI! Seara cand zic rugaciunile frumos,cu rabdare,icoana Maicii Domnului cu Pruncul Ei in brate imi zambeste si da,o consider Minune! Si de cate ori Bunul Dumnezeu mi-a salvat viata cand era sa ma inec la mare cand eram mica si eram sub apa si era sa mor,Bunul Dumnezeu m-a ajutat sa ma ridic la suprafata sau cand era sa ma inec in Moldova,dar o fata m-a ajutat sau cand era sa mor de doua ori inecata cu mancare si nu mai aveam aer sau cand am ramas de mai multe ori intepenita, nu mai puteam deschide ochii, nu ma mai puteam misca, nu mai puteam vorbi, dar ingerul pazitor m-a salvat! Pe TOATE eu le consider MINUNI!